نسخه چاپی

«دانشنامه صحیفه سجادیه» منتشر شد

عکس خبري -«دانشنامه صحيفه سجاديه» منتشر شد

كتاب «دانشنامه صحیفه سجادیه» به همت جمعی از مؤلفان زیر نظر حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در انتشارات مدرسه منتشر شد.

به گزارش نما، کتاب «دانشنامه صحیفه سجادیه» شرح و تبیین مفاهیم و مضامین موجود در نیایش‌ها و مناجات‌های امام سجاد(ع) در صحیفه است که در قالب مقالات متعدد تدوین شده است. پیش از این بیش از 80 شرح بر این مناجات‌ها نوشته شده است. اکثریت این ترجمه‌ها و شرح‌ها، عالمانه و قابل ستایش است و هر کدام بخشی از معارف این کتاب شریف را برای خوانندگان خود تبیین و توضیح داده‌اند.

اما کتاب حاضر همچنان که از نامش پیدا است، در قالب دانشنامه و فرهنگنامه برای جوانان تدوین شده؛ به همین دلیل هم در نگارش مقالات و هم در انتخاب مدخل‌ها به صبغه تربیتی مخاطب توجه شده است. همچنین نگارش ساده و روان این کتاب کمک می‌کند تا عموم علاقه‌مندان به معارف اهل بیت(ع) نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

کتاب «دانشنامه صحیفه سجادیه» دارای 350 مقاله کوتاه، متوسط، بلند و مفصل است که موضوعات متعدی همچون شخصیت‌های تاریخی مرتبط با صحیفه، اسناد و راویان، مستدرکات، مترجمان و شارحان برگرفته از نیایش‌های امام سجاد(ع) را در خود جا داده است.

«دانشنامه صحیفه سجادیه» با 556 صفحه و شمارگان 500 نسخه در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه و همچنین فروشگاه آنلاین مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد./826/د102/ق

منبع: تسنیم
ثبت: ۱۳۹۹/۵/۲۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: