نسخه چاپی

كاهش ۹۱ درصدی پروازهای بین المللی در ۵ ماه سال ۹۹

عکس خبري - کاهش ?? درصدي پروازهاي بين المللي در ? ماه سال ??

بررسی آمار شركت فرودگاهها حاكی از آن است كه پروازهای بین المللی ایرلاین های داخلی در ۵ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۱ درصد كاهش یافته است.

به گزارش نما، مطابق آمار شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از ابتدای امسال تا پایان مرداد در پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی داخلی نشست‌وبرخاست هواپیما، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 91 درصد کاهش‌یافته است.

بر این اساس در 20 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشست‌وبرخاست هواپیما رشد منفی 91 درصدی، اعزام و پذیرش مسافر 97 درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست 85 درصد رشد منفی داشته است. (میانگین 91 درصد)

در فرودگاه‌های اختصاصی کیش، چابهار و قشم به ترتیب در نشست‌وبرخاست هواپیما 97 درصد، 100 درصد و 83 درصد کاهش‌یافته است. در فرودگاه کیش اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای بین‌المللی 100 درصد کاهش و در فرودگاه‌های چابهار و قشم این کاهش به ترتیب 100 و 89 درصد بوده است.

ارسال و پذیرش بار و پست در پروازهای بین‌المللی فرودگاه کیش 100 درصدریال چابهار 100 درصد و قشم 89 درصد در مقایسه با 5 ماه نخست سال 98 کاهش‌یافته است.

در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران 11 فرودگاه در اعزام و پذیرش مسافر رشد منفی 100 درصدی را ثبت کرده‌اند. در بین فرودگاه‌های فعال نیز ارومیه با رشد منفی 99 درصدی بیشترین کاهش را در این بخش به خود اختصاص داده است.
منبع: تسنیم
ثبت: ۱۳۹۹/۶/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: