نسخه چاپی

روند صعودی شاخص بورس ماندگار است؟

عکس خبري -روند صعودي شاخص بورس ماندگار است؟

بازار امروز با فشار عرضه شروع به كار كرد و در ابتدای معاملات فشار عرضه باعث افت شاخص كل شد اما در ادامه تقاضا برای خرید و همچنین ارزندگی سهم‌ها باعث از سرگیری روند صعودی بازار شد.

به گزارش نما، محمد خبری‌زاد در رابطه با بازار سهام بیان کرد: بازار امروز با عرضه زیاد آغاز به کار کرد و بعد از مدتی به دلیل تخلیه شدن این هیجان فروش دوباره تقاضا به سهم‌ها بازگشت، ارزندگی بازار با توجه به قیمت دلار و نرخ‌های جهانی به سهامداران ثابت شده و بازار با رشد سهم‌های دلاری شروع به رشد کرد و احتمالا بازار همین روند صعودی را ادامه دهد.

این کارشناس در رابطه با حمایت از بازار گفت: بازار در سه چهار ماه اخیر اصلا دست حقوقی‌ها نبوده و ۸۵ تا ۹۰ درصد خرید دست حقیقی‌های بازار بوده است. ارزش کل معاملات حقوقی در سه هفته اخیر ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده و حقوقی‌ها از این عدد ۳۷ هزار میلیارد تومان فروش داشتند.

خبری‌زاد اضافه کرد: سهم‌ها به ارزندگی رسیده و تقاضا بازار را صعودی می‌کند و تنها حمایت فقط جو روانی حاصل از اخبار حمایت است، دولت فعلا اصلا در توانایی حمایت از بازار سرمایه را ندارد، اولا اصلا نقدینگی برای حمایت از بازار را ندارد، دوما جاهای حیاتی‌تری برای سروسامان دادن وجود دارد.

منبع: تجارت‌نیوز
ثبت: ۱۳۹۹/۶/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: