نسخه چاپی

احتمال تعلیق ۲ هفته‌ای سری A پس از شیوع گسترده ویروس كرونا در تیم جنوا

عکس خبري -احتمال تعليق ? هفته‌اي سري A پس از شيوع گسترده ويروس کرونا در تيم جنوا

ابتلای تعداد قابل توجهی از اعضای تیم فوتبال جنوا به كرونا و احتمال انتقال این ویروس به بازیكنان رقیب اخیر این تیم، برگزاری مسابقات هفته آینده سری A را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

به گزارش نما، به نقل از نشریه کوریره دلاسرای ایتالیا، پس از ابتلای 14 تن از اعضای تیم فوتبال جنوا به ویروس کرونا که 11 نفر آنها بازیکن هستند شائبه تعلیق مسابقات سری A ایتالیا برای دو هفته به وجود آمده است.

گزارش شده 6 تن از 11 بازیکن مبتلا به کرونا در تیم جنوا روز یکشنبه هفته جاری در جریان مصاف این تیم با ناپولی در میدان حضور داشتند و به همین دلیل چندان بعید نیست که این ویروس به بازیکنان ناپولی هم منتقل شده بود. بازیکنان ناپولی روز گذشته تست کرونا داده‌اند و منتظر اعلام نتایج آن هستند. اگر بازیکنان ناپولی هم به کرونا مبتلا شده باشند، احتمال لغو بازی بعدی این تیم مقابل یوونتوس وجود دارد. این در حالیست که به تعویق افتادن بازی بعدی تیم فوتبال جنوا که مقابل تورینو است، تقریباً قطعی به نظر می‌رسد.

در این میان نشریه کوریره دلاسرا گزارش کرده که سازمان لیگ فوتبال ایتالیا برای مدیریت این وضعیت گزینه‌هایی روی میز دارد که یکی از آنها احتمال تعلیق 14 روزه تمامی بازی‌های سری A برای بهبود تمام مبتلایان به کرونا است. با توجه به اینکه مسابقات فوتبال باشگاهی در فاصله روزهای پنجم تا سیزدهم اکتبر برای برگزاری بازی‌های ملی متوقف خواهد بود، این وقفه 14 روزه در سری A، وضعیت تقویم چندان پیچیده نخواهد کرد. گزینه دیگر سازمان لیگ به تعلیق انداختن آن بازی‌هایی است که تعداد آمار مبتلایان آنها بالاست که به این ترتیب احتمالاً باید انتظار لغو بازی‌های جنوا - تورینو و یوونتوس - ناپولی را داشت.

ظاهراً وینچنزو اسپادافورا، وزیر ورزش ایتالیا با دقت در حال رصد و پیگیری وضعیت است تا در صورت وخیم شدن اوضاع دستورالعمل‌های دولتی درباره مهار کرونا در ورزش کشور را اعمال کند.
منبع: تسنیم
ثبت: ۱۳۹۹/۷/۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: