نسخه چاپی

وضعیت بازار اجاره مسكن در نیمه دوم ۹۹

عکس خبري -وضعيت بازار اجاره مسکن در نيمه دوم ??

نایب رئیس اول اتحادیه املاك استان تهران گفت: تولید مسكن استیجاری یكی از موثرترین روش‌ها برای كنترل بازار اجاره محسوب می‌شود و اثر تورم اقتصاد كشور بر بازار مسكن در سه ماهه پایانی سال قابل پیش‌بینی است.

به گزارش نما،حسام عقبایی با تاکید بر اینکه دولت نمی‌تواند بازار اجاره را با انعقاد قرارداد‌های دو ساله کنترل کند، افزود: تنها راهکار اصلی برای کنترل بازار اجاره افزایش تولید و همچنین ساخت مسکن‌های استیجاری است.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران اضافه کرد: تولید مسکن استیجاری به عنوان یکی از موثرترین روش‌ها برای بازار اجاره محسوب می‌شود که متاسفانه تاکنون دولت در این زمینه اقداماتی را انجام نداده است.

او توضیح داد: دولت چندی پیش اعلام کرده بود که اجرای طرح مسکن استیجاری را در دستور کار خود قرار خواهد داد، اما هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده ما امیدواریم اگر این طرح حتی به صورت پایلوت اجرایی شود می‌تواند بازار را به سمت آرامش هدایت کند.

او بیان کرد: دولت در طرح مسکن استیجاری اراضی را در اختیار سازندگان قرار داده است، اما بسیاری از مالکان این اراضی را تغییر کاربری داده و آنها را برای طرح‌های دیگر در اختیار گرفته‌اند.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه کنترل تورم و افزایش تولید مسکن استیجاری، نظارت بر تسهیلات بانکی اصلاح سیاست‌های پولی و بانکی و همچنین پرداخت تسهیلات با نرخ‌های پایین خود می‌تواند این بازار را به سمت آرامش هدایت کند.

عقبائی همچنین درباره آخرین وضعیت بازار مسکن در سه ماهه پایانی سال هم گفت: اقتصاد کشور وارد دوران تورم شده و این افزایش نرخ تورم در بازار مسکن اثر داشته که این تورم قابل پیش‌بینی بوده است.

عقبائی یاد آور شد: هم اکنون متوسط نرخ نرخ مسکن به بیش از ۲۰ میلیون تومان رسیده و این افزایش نرخ مسکن بیشتر از درآمد متقاضیان بوده است.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران توضیح داو: در ماه‌های پایانی سال ۹۸ بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد نرخ مسکن افزایش یافت و شاهد رشد چشمگیر و بی‌سابقه مسکن بودیم، اما با توجه به اقدامات دولت در این بخش از نیمه دوم شهریور ماه بازار مسکن وارد رکود بدون افزایش نرخ می‌شود.

او با تاکید بر اینکه این رکود در بازار مسکن توأم با افزایش نرخ نخواهد بود اظهار کرد: در نیمه دوم سال این بازار با یک ثبات قیمتی مواجه خواهد شد.

عقبایی با اشاره به اینکه دولت‌هایی که برای بازار اجاره در دستور کار خود قرار داد اقدامات درمانی نبوده است، افزود: این اقدامات تا حدودی به عنوان مسکن توانست از افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن و اجاره جلوگیری کند.

او تصریح کرد: بازار اجاره با اجرای طرح‌های دولت از لحاظ روانی توانست به آرامش برسد و ادامه این اقدامات تا حدودی بر این بازار موثر خواهد بود.منبع: میزان
ثبت: ۱۳۹۹/۷/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: