نسخه چاپی

فاروق عبدالله: علیه لغو خودمختاری كشمیر مبارزه می‌كنم حتی اگر اعدام شوم

عکس خبري -فاروق عبدالله: عليه لغو خودمختاري کشمير مبارزه مي‌کنم حتي اگر اعدام شوم

سیاستمدار برجسته كشمیری اعلام كرد: دولت هند پس از شكست سیاسی از حربه فشار امنیتی و سازمان‌های اطلاعاتی استفاده می‌كند.

به گزارش نما به نقل از ملت تایمز؛ «فاروق عبدالله» سروزیر سابق کشمیر و سیاستمدار برجسته این منطقه اعلام کرد: حتی اگر دولت هند مرا اعدام کند باز هم مبارزه با لغو خودمختاری کشمیر را ادامه خواهم داد.

وی تصریح کرد: سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی هند مرا احضار کردند و بیش از ۷ ساعت مرا مورد بازجویی قرار دادند، ولی باید بدانند مردم کشمیر به هیچ عنوان لغو خودمختاری منطقه را نخواهند پذیرفت.

فاروق عبدالله گفت: نبرد سیاسی ما با دولت دهلی‌نو ادامه خواهد داشت و حتی اگر من بمیرم جوانان کشمیری اجازه نمی دهند هند، کشمیر را به بخشی از خاک خود تبدیل کند.

سر وزیر سابق کشمیر که پیش از لغو خودمختاری این منطقه توسط دهلی‌نو با مسئولین هندی نیز همکاری داشت، گفت: من آماده‌ام در راه بازگرداندن خودمختاری کشمیر اعدام شوم.

وی افزود: احزاب سیاسی در کشمیر با هم متحد شده‌اند و این نشان می‌دهد که تمام مردم کشمیر مخالف لغو خودمختاری این منطقه هستند.

فاروق عبدالله گفت: دولت نارندرا مودی پس از شکست سیاسی در کشمیر(برای لغو خودمختاری این منطقه) و مواجه شدن با مقاومت شدید مردمی، سیاستمداران بزرگ را زندانی کرد، ولی بازهم نتوانست به نتیجه دلخواه خود برسد. هندی‌ها این بار به حربه جدیدی متوسل شده و با استفاده از سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی خود در پی اعمال فشار به مردم کشمیر هستند، ولی بازهم شکست خواهند خورد.

گفتنی است هند حدود ۱۴ ماه قبل خودمختاری کشمیر را لغو کرد و تصمیم گرفت این منطقه را که از نگاه سازمان ملل تعیین تکلیف نشده است و باید توسط رأی مردم آن تعیین تکلیف شود، بخشی از خاک خود کند.

اعتراضات شدید مردمی باعث شد هند در تمام این مدت با استقرار بیش از ۹۰۰هزار نیروی نظامی در منطقه حکومت نظامی اعمال کند ولی بازهم نتواند حرف خود را به کرسی بنشاند.

هند طی ۳ دهه اخیر بیش از ۱۰۰هزار مسلمان کشمیری را کشته و باعث مفقودالاثر شدن ۱۰هزار نفر دیگر شده است.
منبع: تسنیم
ثبت: ۱۳۹۹/۷/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: