نسخه چاپی

بارش باران در ۱۹ استان | كاهش دما تا ۱۰ درجه‌

عکس خبري -بارش باران در ?? استان | کاهش دما تا ?? درجه‌

مدیركل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در ۱۹ استان كشور طی امروز سه‌شنبه ۲۷ آبان خبر داد و گفت: بارش‌ها كماكان در كشور تا روزهای ابتدایی هفته آینده ادامه دارد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه طی امروز در گیلان و مازندران بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: بارش پراکنده باران در استان‌های گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، لرستان، شمال و غرب اصفهان، بوشهر، قم و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: طی فردا در گیلان و مازندران نیز رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید خواهیم داشت و در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، اصفهان، تنگه هرمز و شرق هرمزگان نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان، طی روز پنجشنبه بارش در گیلان به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و در غرب مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، تهران و البرز به‌صورت بارش پراکنده خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه طی روز جمعه در شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و غرب گیلان بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: طی روز شنبه با تشدید ناپایداری‌های جوی در نیمه غربی کشور به ویژه غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی گفت: طی روز شنبه در بخش‌هایی از شمال شرق کشور نیز بارش دور از انتظار نیست. همچنین ریزش تگرگ در دامنه‌های زاگرس مرکزی و غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه دمای هوا از فردا تا پایان هفته در شمال‌شرق کشور بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، گفت: از این ‌رو دمای بیشینه در مناطق سردسیر شمال شرق به زیر صفر درجه خواهد رسید. همچنین از امروز تا پنجشنبه دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری به‌تدریج افزایش ابر و گاهی وزش باد و بارش خفیف باران با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه نیز ابری همراه با غبار صبحگاهی، به‌تدریج کاهش دما و در بعد از ظهر بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

۱۳۹۹/۸/۲۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: