نسخه چاپی

آخرین وضعیت پوشش بیمه ای قالیبافان/جایگزینی افراد جدید

عکس خبري -آخرين وضعيت پوشش بيمه اي قاليبافان/جايگزيني افراد جديد

معاون توسعه و تامین امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۳۰۰ هزار قالیباف و شاغلین صنایع دستی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

به گزارش نما ،مجید حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر بیش از ۱۴ میلیون نفر در قالب انواع بیمه اجباری تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که قالیبافان و شاغلین صنایع دستی جزو این بیمه شدگان محسوب می‌شوند.

وی در مورد بیمه قالیبافان تاکید کرد: تاکنون در حدود ۳۰۰ هزار نفر از قالیبافان و شاغلین صنایع دستی با معرفی وزارت خانه‌های صمت و میراث فرهنگی و گردشگری تحت پوشش بیمه قالیبافان قرار گرفته اند.

معاون توسعه و تأمین امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: علیرغم محدودیت‌های بودجه‌ای تعیین شده و قوانین بالادستی موجود جهت جذب افراد جدید با توجه به تسهیلات در نظر گرفته شده چنانچه بنا به دلایلی قالیبافان از زمره بیمه شدگان خارج شوند افراد دیگری که حائز شرایط باشند جایگزین آنها می‌شوند.

حسن زاده افزود: البته مباحثی در سطح دولت مطرح شده تا بتوان در این زمینه از ظرفیت‌های صندوق بیمه روستاییان و عشایر در گسترش پوشش این قبیل از افراد نیز استفاده شود.

۱۳۹۹/۹/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...