نسخه چاپی

حجت الاسلام اكرمی در گفتگو با نما مطرح كرد:

فرار دولت از اجرای طرح تأمین كالاهای اساسی

عکس خبري -فرار دولت از اجراي طرح تأمين کالاهاي اساسي

عضو شورای مركزی جامعه روحانیت مبارز گفت:طرح تأمین كالاهای اساسی طرحی خوب و قابل قبول است اما باید دید دولت بالاخره زیر بار اجرای آن خواهد رفت یا نه و البته احتمال می رود كه دولت با ایجاد تعلل های فراوان این طرح را اجرا نكند تا اجرای آن به دولت بعدی موكول شود

حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با نما، اظهار داشت: اقتصاد کشور ما بیمار است و باید برای درمان این اقتصاد بیماری، چاره ای جدی اندیشید نه اینکه باتصمیمات زودگذر فقط به دنبال مُسکن موقتی برای اقتصاد باشیم.

وی افزود: در حوزه حل مشکلات اقتصادی مردم سران سه قوه باید حضوری با یکدیگر بحث و صحبت کنند و نباید کرونا اجازه دهد که جلسات سران سه قوه لغو شود؛ زیرا در این شرایط باید همکاری ها و تعاملات بیش از گذشته باشد و کشور در شرایط حساس قرار دارد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: هم فکری مجلس و دولت می تواند راهکار حل بسیاری از مشکلات باشد و نباید میان این دو نزاع و رقابتی سر بگیرد و باید بدانیم که اگر کشوری می خواهد پیشرفت کند از طریق عمل به قانون و مصوبات قانونی است و نباید سرخود تصمیم به انجام کاری گرفت.

اکرمی با بیان این مطلب که عده ای درصدد هستند تا در کشور اختلاف و نزاعی سر بگیرد تا از آب گل آلود ماهی گیری کنند، گفت: متأسفانه نظارت ها در کشور به حدی ضعیف است که دلالان برای بازار تصمیم می گیرند و به هر میزان که علاقه دارند، قیمت ها را افزایش یا کاهش می دهند.. مثلاً قیمت لبنیات و سایر مایحتاج مردم بدون منطق و بدون درنظر گرفتن قدرت خرید مردم افزایش یافته و اگر هم به خاطر جو اعتراضی قیمت ها را کاهش دهند تنها یک یا دو درصد است؛ درصورتی که قیمت آن کالان 20 درصد افزایش یافته است.

او به مخالفت دولت با اجرا طرح تأمین کالاهای اساسی اشاره کرد و یادآور شد: طرح تأمین کالاهای اساسی طرحی خوب و قابل قبول است اما باید دید دولت بالاخره زیر بار اجرای آن خواهد رفت یا نه و البته احتمال می رود که دولت با ایجاد تعلل های فراوان این طرح را اجرا نکند تا اجرای آن به دولت بعدی موکول شود. این نوع رفتار برخلاف اخلاق و شایسته دولت و ملت ایران نیست؛ لذا از دولت، مجلس و مجلس خبرگان می خواهم که با یکدیگر بنشینند و مشکلات این حوزه را حل و فصل کنند.

۱۳۹۹/۹/۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: