نسخه چاپی

سندرز: نام ترامپ به عنوان فردی نژادپرست و عوام‌فریب در تاریخ ثبت می‌شود

عکس خبري -سندرز: نام ترامپ به عنوان فردي نژادپرست و عوام‌فريب در تاريخ ثبت مي‌شود

سناتور ایالات ورمونت و نامزد سابق انتخابات ریاست‌جمهوری آمریكا از رویكرد متناقض «دونالد ترامپ» درباره نتایج انتخابات آمریكا انتقاد كرد.

به گزارش نما، «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» و نامزد سابق انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، رویکرد متناقض «دونالد ترامپ» در برخورد با نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه) را مورد انتقاد قرار داد.

سندرز با اشاره به ادعاهای ترامپ و تیم وی مبنی بر تقلب انتخاباتی در ایالات کلیدی آمریکا به طعنه یادآوری کرد: «در سال ۲۰۱۶، وقتی ترامپ با اختلاف ۷۷ هزار رأی در ایالات میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین پیروز شد، یک پیروزی «قاطع» محسوب می‌شد اما در انتخابات ۲۰۲۰، وقتی بایدن با اختلاف ۲۵۵ هزار رأی پیروز شد و با اختلاف ۶ میلیون، آراء مردمی را هم به دست آورد، «تقلب انتخاباتی» رخ داده است».

وی سپس در ادامه، با تأکید بر لزوم ایستادگی در مقابل تلاش‌های ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «ما به ترامپ اجازه نمی‌دهیم دموکراسی آمریکا را نابود کند».

علیرغم آنکه «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا معرفی شده است و آماده می‌شود تا از ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه)، بعنوان رئیس‌جمهور جدید ایالات متحده وارد کاخ سفید شود اما ترامپ تاکنون شکست در انتخابات را نپذیرفته است و به دنبال راهی برای بی‌اعتبار کردن نتیجه انتخابات است و بدون آنکه شواهدی ارائه دهد، مدعی است که تخلفات بی‌شماری در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا صورت گرفته است.

راهبرد آشکار ستاد انتخاباتی ترامپ، متقاعد کردن مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوری‌خواهان در ایالت میشیگان و سایر ایالات سرنوشت‌ساز در مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای نادیده گرفتن رأی‌دهندگان آمریکایی و معرفی کردن ترامپ بعنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است اما تاکنون در هیچ‌یک از ایالات کلیدی از جمله ویسکانسین، پنسیلوانیا، میشیگان موفق به تغییر آراء الکترال به نفع ترامپ نشده‌اند.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۹/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: