نسخه چاپی

اهتمام دولت به كمك معیشتی دیرهنگام بود اما مجلس استقبال می‌كند/ تأخیرهای چندماهه در حمایت معیشتی از مردم جبران شود

عکس خبري -اهتمام دولت به کمک معيشتي ديرهنگام بود اما مجلس استقبال مي‌کند/ تأخيرهاي چندماهه در حمايت معيشتي از مردم جبران شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شجره طیبه بیسج چشمه جوشان انقلاب اسلامی است و نشان داد كه انقلاب اسلامی با تكیه به مردم به خصوص پابرهنگان می‌توانند تهدیدات مختلف علیه مردم را خنثی كند.

به گزارش نما، محمد باقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به بزرگداشت سالرزو تاسیس بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) گفت: هفته بسیح را به مردم به خصوص مجاهدان و فعالان فرهنگی، اقتصادی،اجتماعی، علمی، دانش آموزی تبریک عرض می‌کنیم .

وی افزود: بسیج بر مبنای آرمان انقلاب اسلامی خدمات بی نظیری به انقلاب کرده است .
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شجره طیبه بسیج چشمه جوشان انقلاب اسلامی است و نشان داد که انقلاب اسلامی با تکیه به مردم به خصوص پابرهنگان می‌توانند تهدیدات مختلف علیه مردم را خنثی کند و محرومین سازی پس از انقلاب را حل کند و بر مشکلات قائق آید.

بسیج چشمه جوشان انقلاب است

وی افزود: امروز جوانان انقلابی متخصص، متعهد، خوش فکر و خلاق در بسیج توانسته‌اند در همه عرصه‌های فرهنگی و جهادی دانش بنیان، فضای مجازی، اجتماعی و... بارهای زیادی از دوش حاکمیت بردارند و در فعالیت‌های اخیر خود به طور منسجم و تشکیلاتی با ایجاد هسته‌های مسئله محور، ظرفیت‌های مردمی را در مسیری جدید برای حل مسائل مردم قرار دادند. این حرکت انشالله آغازگر فعالیتی است که در آن جوانان سراسر کشور، حل معضل ریشه دار سوءمدیریت و انفعال مدیریتی را هدف قرار خواهند داد.

قالیباف تصریح کرد: در حال حاضر مشکلات کشور پیچیده است و برای حل آن‌ها باید به ریشه مشکلات نظیر نظام بروکراسی، سوءمدیریت، فقر و تبعیض پرداخت، اما این نباید باعث شود که از پیگیری مشکلات روزمره مردم باز بمانیم. ما هم در مجلس هر دو رویکرد را مدنظر قرار داده‌ایم و برای حل مشکلات ریشه‌ای به اصلاح ساختار بودجه، اصلاح نظام بانکی، طرح شفافیت و رفع قوانین زائد پرداخته‌ایم و در مشکلات روزمره مسائلی از قبیل بورس، مسکن و نظارت بر اجرای پروژه‌های نیمه تمام را در دستور کار قرار داده‌ایم.

اهتمام دولت به کمک معیشتی دیرهنگام بود اما مجلس استقبال می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در این مقطع نیز با توجه به گرانی‌ها، شرایط کرونا و سایر مشکلات به دنبال طرح تامین کالای - معیشت - بودیم، برخی در کشور به دنبال زدن برچسب سیاسی به این قانون هستند، اما این واقعیت امروز جامعه ماست که به دلیل انبوهی از ناکارآمدی‌ها به این وضع رسیده‌ایم و باید برای مشکلات روزمره مردم راه حل داشت، خوشحالیم که دولت هم بعد از مدتی به همین نتیجه رسید و امیدواریم با استفاده از فرصت قانون حمایت معیشتی از مردم، به کمک مردم بیاید. جلب اهتمام دولت به مسئله کمک معیشتی به مردم هر چند دیرهنگام، ولی نشانه خوبی است و مجلس از آن استقبال می‌کند.

تأخیرهای چندماهه در حمایت معیشتی از مردم جبران شود

قالیباف تصریح کرد: به واقع مهم نیست این طرح به نام چه کسی قرار است به انجام برسد بلکه مهم این است که این طرح هر چه زودتر اجرایی شود و باید با اجرای سریع و دقیق این قانون، تأخیرهای چندماهه در حمایت معیشتی از مردم را جبران کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعات مربوط به مقابله با کرونا بیان داشت: باید در سطح مدیریتی نیز اقدامات لازم برای مقابله با ویروس کرونا انجام شود.

قالیباف با بیان اینکه یکی از ملزومات اساسی قرنطینه، افزایش تعداد تست‌های رایگان و یا با قیمت‌های کنترل شده به خصوص در مناطق قرمز است، افزود: توجه ویژه به مشکلات شغلی مجاهدان عرصه سلامت و کادر درمان و همچنین تخصیص همه گیر و بدون استثنای هزینه‌های تخصیص یافته برای پرداخت مطالبات کادر درمان و تأمین تجهیزات لازم برای این عزیزان به طور ویژه مدنظر دستگاه‌های اجرایی باید قرار گیرد.

وی گفت: تأکید بر این نکته ضروری است که به منظور جلب اعتماد عمومی و تأمین امنیت روانی جامعه، باید همه دست اندرکاران کشور برای مقابله با ویروس کرونا هماهنگ و بدون کوچکترین اختلافی در اجرای سیاست ها، حرکت کنند.
منبع: میزان

۱۳۹۹/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...