نسخه چاپی

سوال از وزیر صمت درخصوص پرونده ۴۲۰ كانتینر لوازم خانگی آلمانی به جریان افتاد/پشت پرده ترك فعل اخیر چیست؟

عکس خبري -سوال از وزير صمت درخصوص پرونده ??? کانتينر لوازم خانگي آلماني به جريان افتاد/پشت پرده ترک فعل اخير چيست؟

یك نماینده در سوالی از وزیر از صنعت، خواستار شفاف سازی وزارت خانه در خصوص موضوع عدم اقدام به موقع در اعتراض به رای بدوی پرونده تمدید ثبت سفارش ۴۲۰ كانتینر لوازم خانگی برند آلمانی شد.

به گزارش نما، علیرضا نظری در سوالی از وزیر خواستار شفاف سازی وزیر در خصوص ابهامات پرونده تمدید مجوز ثبت سفارش ۴۲۰ دستگاه لوزام خانگی برند بوش شد.

در سوال این نماینده مجلس آمده است، چرا دراعتراض به رای بدوی دیوان عدالت اداری در مهلت مقرر قانونی درخصوص تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله ۴۲۰کانتینریلوازم خانگی اقدام نشده است؟پشت پرده ترک فعل وظایف آن وزارتخانه چیست؟ وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین میکند یا واردکنندگان را؟

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

۱-بررسی اسناد و احکام دیوان عدالت اداری، بعد از شکایت صاحب کالا نشان میدهد، وزارت صمت بعد از مهلت قانونی ۲۰ روزه، به رای بدوی دیوان اعتراض کرده است و همین موضوع باعث تایید رای بدوی در دادگاه تجدید نظر و قطعی شدن حکم بدوی شده است. بر این اساس باید مشخص شود در بدنه وزارت صنعت دقیقا کدام بخش در این خصوص قصور داشته است؟

۲-با توجه به تنگناهای ارزی کشور و صعوبت تولید در شرایط سخت تحریمی و کاهش میزان تولید شرکتهای داخلی به دلیل عدم تامین به موقع ارز وزارت صمت چه پاسخی برای ورود این حجم بزرگ از کالای گروه چهار( که از سال ۹۷ واردات و ثبت سفارش آن ممنوع شده است) دارد؟

گفتنی است، با عدم‌اعتراض بموقع وزارت صمت به رأی دیوان عدالت اداری در خصوص پرونده تمدید ثبت سفارش ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی، رأی بدوی پرونده قطعی شده بود.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...