نسخه چاپی

فروردین: مگر می‌شود به پرسپولیس در آستانه فینال آسیا بی‌توجهی شود؟/ به پاكی مجیدی ایمان داریم اما امیرآبادی بدون سند حرف نمی‌زند

عکس خبري -فروردين: مگر مي‌شود به پرسپوليس در آستانه فينال آسيا بي‌توجهي شود؟/ به پاکي مجيدي ايمان داريم اما اميرآبادي بدون سند حرف نمي‌زند

رئیس فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت كه به پاكی سرمربی و بازیكن پیشین استقلال ایمان دارد، اما معتقد است عضو هیئت رئیسه مجلس بی‌سند صحبت نمی‌كند.

به گزارش نما، محمدمهدی فروردین درباره حمایت مجلس شورای اسلامی از ورزش در شرایط مواجهه با کرونا اظهار داشت: باید بررسی کنیم کدام بخش ورزش بیشتر آسیب دیده است. ورزش با هوادار زنده است و اگر هواداران نباشند، ورزش نشاط لازم را ندارد. این موضوع به اقتصاد هم ضربه می‌زند. باید ببینیم چه برنامه‌های جایگزینی داریم. ما تصمیمات حمایتی خود را برای آحاد جامعه گرفتیم، اما دست دولتمردان را می‌بوسد و زمانبر است.

وی با بیان اینکه به باشگاه‌ها و جامعه ورزش، ضرر وارد شده و انتظار می‌رود تخفیف‌ها یا فرصت‌هایی در پرداخت مالیات داده شود، گفت: ورزش‌های کشور، به‌ویژه بخش خصوصی آسیب دیده‌اند و مهم‌ترین موضوع این است که به آنها کمک‌هایی انجام و تسهیلاتی در نظر گرفته شود. برنامه حمایتی خود را ارائه کردیم، اما در اجرا دست دولت را می‌بوسد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات امیرآبادی فراهانی، دیگر نماینده مجلس درخصوص اینکه فرهاد مجیدی ارز دولتی دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: من با امیرآبادی صحبت کردم و منظور او، شخص مجیدی نبوده است. امیرآبادی گفته نباید اجازه دهیم برخی‌ها بر اساس نفوذ افراد به جایگاه‌های مختلف، از رانت استفاده کنند و امتیاز بگیرند.
« من به پاکی مجیدی ایمان داریم و او نقطه تاریکی در پرونده مربیگری و بازیگری نداشته است، اما امیرآبادی بی‌سند حرف نمی‌زند.»، فروردین ضمن بیان این جمله تصریح کرد: برخی افراد سودجو هستند و از برندها، سرمایه‌های انسانی و ورزشی سوءاستفاده می‌کنند. امثال مجیدی باید مراقب باشند تا خود و شناسنامه‌ای را که برای خودشان ایجاد کرده‌اند، برای هر کسی هزینه نکنند. اگر افرادی خواستند موضوع را به نفع افراد دیگری دنبال کنند، این قضیه را دنبال نکنند. چون نماینده مجلس بدون سند حرف نزده است.

وی که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است از اسم مجیدی سوءاستفاده شده باشد، بیان کرد: احساس می‌کنم چنین موضوعی در کار است. مجیدی کمبود و نیازی ندارد که وارد این فضاها شود. شرکتی هست که مجیدی را در رودربایستی قرار داده تا از آنجا بازدید کند و همین باعث شد رد پای مجیدی در این موضوع باشد. به پاکی او ایمان داریم و امیرآبادی نمی‌خواهد با اعتبار سرمایه‌های ملی بازی کند. ما می‌خواهیم شعار شفافیت و مبارزه با فساد را در جامعه عملی کنیم.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: بارها درباره فدراسیون فوتبال صحبت کردم و خیلی اوقات به عده‌ای از آقایان برخورده است. من که رأی مردم را گرفتم، اگر ببینم کارآیی ندارم، باید این کار را رها کنم و به کار دیگری برسم. هواداران، مدیران باشگاه‌ها، پیشکسوتان و مجموعه فوتبال ناراضی هستند و نمی‌دانم یک عده به چه قیمتی حاضرند بمانند و به کارشان ادامه دهند.

فروردین با بیان اینکه بی‌توجهی به شایسته‌سالاری، بی‌احترامی به مردم است، گفت: باید نشان دهیم افرادی هستند که می‌توانند با ایده فنی و کارشناسی، به فوتبال کمک کنند و گره‌ای از آن باز کنند. این آقایان این موضوع را نمی‌پذیرند، اما باید دست یاری به سوی افراد کاربلد دراز کنیم. هنوز هفته دوم لیگ برتر تمام نشده، اما ببینید چقدر اعتراض وجود دارد؟ این چه چیزی را نشان می‌دهد؟

وی در ادامه افزود: اهالی فوتبال می‌بینند تصمیمات خوبی در فدراسیون فوتبال گرفته نمی‌شود. یک عده هم افراد کاربلد و سالمی هستند و سوابق درخشان خود را هم زیر سوال می‌برند. یک عده باید فوتبال را رها کنند تا فوتبال درست شود.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درخصوص اینکه باشگاه استقلال هنوز مدیرعامل ندارد، تصریح کرد: اتفاقاتی رخ می‌دهد که وزارت ورزش و جوانان باید پاسخگوی آن باشد. نمی‌توانیم مجموعه‌ای با این عظمت و مخاطب را رها کنیم، امروز و فردا کنیم و به روزمرگی ادامه دهیم. یک بار باید کار کارشناسی کرده و ساختار درستی تعریف کنیم. باید با انتخاب اعضای ماهر و متخصص در هیئت‌مدیره، ساختار فوتبال را درست کنیم.

فروردین با انتقاد از مدیران وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: نباید فوتبال و ورزش را رفاقتی، سیاسی و سلیقه‌ای کنیم تا به روان مردم آسیب بزنیم. نمی‌خواهیم بپذیریم یک جای کار می‌لنگد و کار به بازنگری نیاز دارد. ما افراد تحصیلکرده و دانشگاهی داریم که معلوم نیست کجای ورزش هستند.

وی با بیان اینکه هر روز اتفاق جدیدی در استقلال و پرسپولیس رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: مراجعات و مطالبات مردمی وجود دارد و مردم هم می‌دانند نمی‌توانیم دخالت کنیم، اما حرمت آنها باید حفظ شود. پرسپولیس در آستانه فینال آسیاست؛ مگر می‌شود به باشگاهی با این همه سابقه و افتخار بی‌توجهی شود؟ می‌بینید که پرسپولیس چه حال و روزی دارد. شرایط استقلال هم مشابه است.

۱۳۹۹/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...