نسخه چاپی

ساداتی نژاد در گفتگو با نما:

شكست سیاست های روحانی/ ستاد ملی مقابله با كرونا از ظرفیت های مجلس استفاده نمی كند

عکس خبري -شكست سياست هاي روحاني/ ستاد ملي مقابله با كرونا از ظرفيت هاي مجلس استفاده نمي كند

رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس یازدهم گفت: تا به امروز دولت از تمام ظرفیت های مجلس برای مهار ویروس كرونا استفاده نكرده است؛ زیرا قاعدتاً اگر رئیس كمیسیون بهداشت در جلسات ستاد ملی مقابله با كرونا حضور نداشته باشد، این امر می تواند موجب ایجاد خلأ در تصمیمات ستاد باشد.

سید جواد ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما، اظهار داشت: موضوع کرونا، موضوعی است که همه دنیا با آن درگیر هستند و تجارب مختلفی را از شیوه مقابله با این ویروس به دست آورده اند و کشور ما هم جزء این کشورها به شمار می رود و علاوه بر اینکه خودمان صاحب تجربه هستیم از تجربه سایر کشورها هم استفاده کرده ایم.
وی افزود: با توجه به شرایط و خساراتی که کرونا به کشور وارد کرده، چاره ای جزء این نیست که محدودیت هایی اعمال شود و البته تجربه هم نشان داده که اغلب مردم محدودیت ها را جدی نمی گیرند و یا نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیوه اعمال محدودیت ها خیلی مورد پسند کارشناسان قرار نگرفته است، گفت: هرچند دولت چاره ای جزء اعمال این محدودیت ها ندارد، اما شیوه اعمال محدودیت ها با نقص های بسیاری روبه رو است. مثلاً وقتی به بانک ها دستور می دهد که با یک سوم نیروی انسانی فعالیت کنند، این مسئله موجب افزایش تراکم جمعیت مشتریان در بانک ها می شود. شیوه کاری برخی از ادارات و مراکز مهم دولتی که با مردم مستقیماً رابطه دارند این است که در شرایط بحرانی مانند شیوع ویروس کرونا فعالیت بانک ها یا برخی از ادارات را به صورت شبانه روزی می کنند تا مشتریان و ارباب رجوع در هر ساعت از شبانه روز که می خواهند به بانک مراجعه کنند و این شیوه منجر به کاهش تراکم جمعیت شده است.
ساداتی نژاد گفت: چاره ای نداریم جزء اینکه شدیدترین محدودیت ها برای شکستن زنجیره ویروس کرونا اعمال شود و قطعاً در این مسیر باید سنگین ترین جرایم برای افراد و کسب و کارهایی که محدودیت ها را در نظر نمی گیرد، وضع شود.
وی با اشاره به عدم هماهنگی میان ستاد ملی مقابله با کرونا و دولت با مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: متأسفانه در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا تاکنون هیچ نماینده ای از مجلس شرکت نکرده است و علی رغم نامه نگاری هایی که شده است حتی اجازه شرکت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس هم در جلسات ستاد صادر نشده است و مجلس هم مکرراً درخواست کرده که حداقل رئیس کمیسیون بهداشت در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا شرکت داشته باشد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: تا به امروز دولت از تمام ظرفیت های مجلس برای مهار ویروس کرونا استفاده نکرده است؛ زیرا قاعدتاً اگر رئیس کمیسیون بهداشت در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا حضور نداشته باشد، این امر می تواند موجب ایجاد خلأ در تصمیمات ستاد باشد.

۱۳۹۹/۹/۳


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: