نسخه چاپی

ارزش معاملات انجام شده در بورس و فرابورس

عکس خبري -ارزش معاملات انجام شده در بورس و فرابورس

ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس امروز طبق روال روزهای اخیر باز هم چشمگیر بود و به بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید و شاخص كل در نهایت با افت ۷۶۰۰ واحدی به كار خود پایان داد.

به گزارش نما، بازار امروز در حالی پیگیری شد که شاخص کل بورس ابتدا با افت ۲۷ هزار واحدی تحت تاثیر عرضه سهام فلزی‌ها و خودرویی‌ها آغاز کرد اما رفته رفته با جمع شدن صف‌های فروش سهام بزرگ بازار میزان اثرگذاری نزولی شاخص کاهش یافت و در نهایت تنها با کاهش بیش از ۷ هزار واحدی به کار خود پایان داد. مجموع ارزش معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس به بیش از ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید که نشان‌دهنده اقبال سهامداران حقیقی به بازار است.

در میان صنایع بازار طبق روال همیشه بیشترین حجم و ارزش معاملات از آن صنعت خودرو بود. نمادهای صنعت خودرو امروز شاهد معامله نزدیک به ۸ میلیارد سهم بود که بیش از ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم فقط متعلق به دو نماد خودرو و خساپا بود. ارزش بازار معاملات گروه خودرو به بیش از ۳۱۰۰ میلیارد تومان رسید. گروه بانک با جابجایی بیش از ۴ میلیارد سهم در رده دوم حجم معاملات بازار قرار گرفت و پس از آن گروه فلزات اساسی با نزدیک به ۹۰۰ میلیون سهم سومین گروه دادوستدهای امروز بازار بود. به لحاظ ارزش معاملات، بعد از گروه خودرو، فلزات اساسی با ۱۷۰۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات بازار را به خود اختصاص دادند و پس از آن نیز بانک‌ها با ۱۵۰۰ میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفتند.

بازار بورس امروز شاهد ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار معامله بود و در این معاملات ۱۷ میلیارد و ۵۹۵ میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار بورس نزدیک به ۱۵ هزار میلیارد تومان بود. فارس، فولاد، شستا و تاپیکو بیشترین اثر منفی و نمادهای فملی و کچاد و شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

در بازار فرابورس نزدیک به ۶۰۰ هزار معامله صورت گرفت که در این معاملات ۲ میلیارد و ۳۷۶ میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار فرابورس امروز ۶۵۰۰ میلیارد تومان بود. هرمز، صبا، وسپهر بیشترین کاهنده‌های شاخص و تلیسه بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

منبع:بااقتصاد

۱۳۹۹/۹/۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...