نسخه چاپی

رأفت: عبدی و مهدیخانی در سطح علیپور و آل كثیر نیستند/ عالیشاه باید خویشتندار باشد

عکس خبري -رأفت: عبدي و مهديخاني در سطح عليپور و آل کثير نيستند/ عاليشاه بايد خويشتندار باشد

مهاجم اسبق پرسپولیس گفت: دو مهاجم جوان پرسپولیس كیفیت خوبی دارند اما در سطح امثال علیپور و آل كثیر نیستند.

به گزارش نما، پایان رأفت درباره برتری یک بر صفر پرسپولیس مقابل نفت آبادان اظهار داشت: این تیم نسبت به دیدار مقابل سایپا هماهنگ تر بازی کرد و بیشتر صاحب توپ و فضا بود. تنها هدف پرسپولیس کسب سه امتیاز بود که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد.

وی افزود: یکی از دلایل پایین آمدن کیفیت بازی، تجمع صنعت نفت در زمین خودش در نیمه اول و چشم داشتن این تیم به ضد حملات بود که البته در این راه هم موفق نبود. پرسپولیس هم بیشتر حملاتش را از سمت چپ زمین حریف طراحی کرد و از همین منطقه پنالتی گرفت.

مهاجم اسبق پرسپولیس ادامه داد: کادرفنی پرسپولیس به خوبی تیم صنعت نفت را آنالیز کرده بود اما بازی بار کیفیت چندان بالایی نداشت‌ و در نیمه دوم هر دو تیم یک ضربه به چارچوب هم نداشتند و فقط شاهد گردش توپ در میانه زمین و ارسال پاس های بی هدف بودیم.

رأفت تصریح کرد: یکی از دلایل این موضوع کیفیت بد زمین به دلیل بارندگی شدید بود. نفت آبادان فصل گذشته تیم خیلی خوبی در اختیار داشت اما امسال بسیاری از نفراتش را از دست داده و تا وقتی بازیکنان جدید بخواهند با تفکرات سرمربی جدید این تیم هماهنگ شوند، نیاز به زمان دارند.

وی با اشاره به اخراج یحیی گل محمدی در بازی با صنعت نفت توضیح داد: کل تیم عصبی است و پس از بازگشت پرسپولیس از دیدارهای لیگ قهرمانان اتفاق هایی رخ داد که انتظار ها از گل محمدی را بالا برد. خود بازیکنان دوست دارند سرمربی همه کارها را انجام بدهد و پیگیر دریافت پول آنها باشد. متاسفانه در ایران عادت شده مربی دنبال همه چیز باشد اما در فوتبال حرفه ای مربی به پول بازیکن، کاور، زمین تمرین و ... فکر نمی کند و فقط دنبال کارش است.

بازیکن اسبق پرسپولیس افزود: این عصبانیت یحیی که در بازی با سایپا هم دیدیم به دلیل فشارهایی است که روی دوش خود حس می کند. الان همه منتظر هستند تا ببینند ۲۹ آذر و دیدار فینال لیگ قهرمانان چه اتفاقی می افتد اما کادرفنی و بازیکنان نباید آرامش خود را از دست بدهند زیرا نفراتی که پرسپولیس در اختیار دارد، باکیفیت هستند و می توانند در پست های مختلف بازی کنند.

رأفت خاطرنشان کرد: بازیکنانی مثل سیامک نعمتی، بشار رسن، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی مهدیخانی می توانند در چندین پست بازی کنند. هرچند برخی نفرات کلیدی را از دست دادیم اما وضعیت پرسپولیس در روزهای آینده بهتر می شود. خواهش می کنم اعضای تیم بدون توجه به بی پولی باشگاه دست کم تا فینال آسیا آرامش خود را حفظ کنند.

وی افزود: خود ما هم زمانی که در پرسپولیس بازی می کردیم مشکل بی پولی داشتیم و این موضوع همیشه همراه این تیم است. می دانم گل محمدی هم انتظار دارد پرداختی ها به موقع باشد تا بازیکنانش بتوانند با افزایش آمادگی روحی و روانی در ادامه فصل شرکت کنند. تیم های شرق آسیا هم کیفیت بسیار خوبی دارند و هر تیمی به فینال برسد، کار پرسپولیس مقابل آن سخت است.

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره آمار ضعیف گلزنی مهدی مهدیخانی که با وجود سابقه بازی در پستی غیر از مهاجم برای رفع مشکل گلزنی به این تیم اضافه شده است، توضیح داد: صد در صد یحیی گل محمدی با توجه اینکه با این بازیکن در تیم پدیده کار کرده کیفیت و توانایی مهدیخانی را می شناسد. وی می تواند در سمت چپ و راست خط هافبک بازی کند و در آن پست ها کیفیت خوبی دارد.

رأفت افزود: گل محمدی خیلی تلاش کرد یک مهاجم نوک خوب پیدا کند اما خیلی از تیم ها بازیکن خود را در اختیار پرسپولیس نگذاشتند. حتی کادرفنی دنبال دفاع وسط هم بود که با توجه به نیاز تیم های دیگر به بازیکنان شان در این راه هم ناموفق بود. پرسپولیس مهدی عبدی را در پست مهاجم نوک دارد اما وی مقابل نفت آبادان هم مثل بازی با سایپا بدشانس بود و توپ هایش تبدیل به گل نشد. نباید نفرات جوانی مثل مهدیخانی و عبدی را تحت فشار گذاشت اما فعلا آنها در حد مهاجمانی مثل آل کثیر و علیپور نیستند.

وی افزود: این نفرات جوان باید از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته استفاده کنند زیرا کادرفنی به آنها اعتماد کرده است. مهدیخانی به عنوان مهاجم جذب شده اما برای نشان دادن خودش نیاز به زمان دارد. ضمن اینکه مربیان پرسپولیس باید برای آرمان رمضانی هم تمرینات تخصصی در نظر بگیرند و بیشتر به وی بازی بدهند. با توجه به شرایط بازی با نفت و لزوم ارسال از جناحین رمضانی باید زودتر به زمین می آمد تا از قدرت سرزنی اش استفاده شود.

رأفت درباره رفتار امید عالیشاه قبل از بازی با نفت که سبب بیرون ماندن وی از فهرست پرسپولیس شد، گفت: نمی دانم چه اتفاقی رخ داده است اما عالیشاه بازیکن بزرگ و باتجربه پرسپولیس است که به عنوان کاپیتان دوم تیم باید خویشتندار باشد تا بتواند طبق تعامل با مربیان به تیم کمک کند. امید هم توانایی بازی در پست های مختلف را دارد و باید حرفه ای تر عمل کند.

وی افزود: وی باید عصای دست کادرفنی باشد اما شاید عالیشاه هم به دلیل مسائل روحی و مشکلات مالی این رفتار را انجام داده است. البته امید از امروز به تمرینات بازگشت و امیدوارم در ادامه هم منطقی تر رفتار کند.

پیشکسوت پرسپولیس عنوان کرد: امیدوارم مدیرعامل جدید باشگاه که با علم نسبت به شرایط و سختی های کار در پرسپولیس به این باشگاه آمده بیشتر به فکر باشد و با تامین اسپانسرهای مختلف و تزریق به موقع پول در آستانه دیدار فینال لیگ قهرمانان دغدغه مالی نداشته باشد.
منبع: فارس
رر

۱۳۹۹/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...