نسخه چاپی

آیت‌الله رئیسی: وزارت بهداشت گرفتار حاشیه‌سازی‌ها نشود/ وضعیت برای هرگونه فعالیت ناسالم در قوه قضائیه قرمز است

عکس خبري -آيت‌الله رئيسي: وزارت بهداشت گرفتار حاشيه‌سازي‌ها نشود/ وضعيت براي هرگونه فعاليت ناسالم در قوه قضائيه قرمز است

رئیس قوه قضائیه گفت: وزارت بهداشت گرفتار حاشیه‌سازی‌ها نشود و از همه ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و امكانات و نیروی انسانی كارآمد مجموعه برای خدمت و تأمین امنیت جانی مردم استفاده كند.

به گزارش نما ، آیت الله رئیسی در جلسه امروز(3 آذر) شورای عالی قوه قضائیه اظهار کرد: مادامی که بسیج باشد و روحیه بسیجی در کشور حاکم باشد، دشمن به این کشور طمع نخواهد کرد.

وی ادامه داد: روحیه بسیجی می تواند دستگاه قضا را در پیشبرد مأموریت‌هایش در پیشگیری از جرم و آسیب‌شناسی و آسیب‌زدایی و حل اختلافات و اصلاح مجرمین یاری دهد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه بسیج حقوقدانان می تواند با آموزش همگانی و افزایش اطلاعات حقوقی مردم، دستگاه قضا را در پیشبرد مأموریت هایش کمک کند، افزود: در هر بخش که روحیه بسیجی حاکم باشد، آن بخش کارآمد و موفق می شود و می توانیم بر همه مشکلات، توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان فائق آییم.

وی با اشاره به اینکه امروز کادر درمان و پرستاری ما با روحیه بسیجی به مبارزه با ویروس منحوس کرونا و یاری مردم برخاسته است، گفت: وزارت بهداشت گرفتار حاشیه‌سازی‌ها نشود و از همه ظرفیت‌های علمی و پژوهشی و امکانات و نیروی انسانی کارآمد مجموعه برای خدمت و تأمین امنیت جانی مردم استفاده کند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: اکثریت کشورها با قطعنامه به اصطلاح حقوق بشری سازمان ملل علیه ایران که بانی آن کانادایی‌ها بودند و طبق معمول آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای غربی از آن حمایت کردند، موافق نبودند.

وی ادامه داد: سازمان ملل در برخورد با مبارزه جمهوری اسلامی با مسأله مواد مخدر و قاچاقچیان، دچار تناقض است و از یک سو از عملکرد ما تقدیر می‌کند و از سوی دیگر علیه ما قطعنامه می‌دهد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه اگر جلوی ترانزینت مواد مخدر را رها کنیم، تمام اروپا و آمریکا را مواد مخدر فرا می گیرد، گفت: ما قربانی مبارزه با مواد مخدر هستیم و جوانان ما با ازخودگذشتگی در مقابل باندهای قاچاق مواد مخدر می ایستند و اینکه به جای تقدیر قطعنامه علیه آنها صادر می کنند، پدیده ای عجیب است.

وی با اشاره به اینکه کشورها متوجه شده‌اند حقوق بشر دستخوش سیاست زدگی جدی شده و به ابزاری برای فشار به کشورهای مستقل تبدیل شده است، افزود: کانادا خودش ناقض حقوق بشر و پناهگاهی برای مفسدان و تبهکاران است که باید علیه آن قطعنامه بدهند.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: جمهوری اسلامی بر اساس آموزه‌های دینی و تأکیدات امامین انقلاب اسلامی به معنی واقعی کلمه به حفظ حقوق انسان پایبند است و تمام بخش‌های اداری و قضائی قوه قضائیه ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از همه ظرفیت‌ها استفاده کنند تا در روند دادرسی و رسیدگی به کار مردم کوچکترین وقفه و خللی به وجود نیاید.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت برای هرگونه فعالیت ناسالم در قوه قضائیه قرمز است، افزود: اجازه نمی دهیم چهره دستگاه کارآمد قضا و قضات شریف ما که به سختی زندگی خود را می گذرانند، با برخی تخلفات به گونه دیگری نشان داده شود.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: از خدمات آقای ذوالقدر در معاونت راهبردی قدردانی می کنیم و امیدواریم گام هایی که برای هوشمندسازی قوه قضائیه برداشته شده توسط دکتر صاحبکار معاون جدید راهبردی قوه تداوم یابد.
فارس

۱۳۹۹/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...