نسخه چاپی

حمیدی: فرمانداری تهران تنها نهاد برای اخذ مجوز تردد از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد است

عکس خبري -حميدي: فرمانداري تهران تنها نهاد براي اخذ مجوز تردد از ساعت ?? تا چهار بامداد است

رئیس پلیس راهور تهران گفت: تنها ارگانی كه در شهر تهران برای تردد از ساعات ۲۱ تا چهار صبح، مجوز صادر می‌كند فرمانداری تهران است، پلیس لیست این خودروها را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال می‌كند.

به گزارش نما ،سردار محمدحسین حمیدی در برنامه تلویزیونی درباره اعمال محدودیتهای تردد دو هفته‌ای در شهر تهران، اظهار کرد: محدودیتهایی که جنبه ترافیکی و ممنوعیت تردد خودروها را در پی داشت، از روز شنبه (اول آذر) ابلاغ شد و مربوط به ممنوعیت تردد وسایل‌نقلیه مختلف از ساعت 21 تا چهار صبح بود.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: در شب نخست به لحاظ فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتر، پیامکهای هشداری و آموزشی به افرادی دادیم که قصد تردد را در ساعات مذکور داشتند اما خودروهایی که از ساعت 21 شب گذشته تا چهار بامداد امروز، در سطح شهر تهران تردد داشتند و برای تردد آنها ممنوعیت وجود داشت، به وسیله دوربینها جریمه شدند.

وی تصریح کرد: خودروهای مذکور که برای آنها منع تردد وجود دارد، در صورت تردد از ساعت 21 شب تا چهار صبح در هر 24 ساعت یک بار جریمه خواهند شد و مبلغ جریمه برای هر 24 ساعت 200 هزار تومان است.

این مقام انتظامی درباه خروج پلاکهای بومی تهران از شهر نیز خاطرنشان کرد: خروج خودروها از شهر نه در تهران بلکه در کل شهرهای قرمز، نارنجی و زرد متفاوت است، خودروهای پلاک تهران در صورت رفتن به هر نقطه‌ای از کشور در هر 24 ساعت، یک میلیون تومان جریمه می‌شوند و همکاران نیز در سطح جاده‌ها حضور دارند و کنترل به صورت فیزیکی و دوربینی خواهد بود اما در سطح شهرها به واسطه حجم تردد بالا، کنترلها صرفاً با دوربین انجام می‌شود.

حمیدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر مستثنی شدن تردد برای برخی مشاغل در ساعات ممنوعه تردد در تهران، گفت: این استثنائات همیشه وجود دارد مخصوصاً برای مشاغلی که نیاز به تردد دارند، به طور مثال لیست خودروهای سازمانهای امدادی، مجموعه‌های بهداشت و درمان و صنوف مختلفی که فعالیت شب آنها ضروری است، به فرمانداری‌ها ابلاغ شده است، در تهران نیز سازمانهایی که این کار را انجام ندادند و نیاز به تردد آنها در ساعات 21 تا چهار بامداد وجود دارد، باید لیست خود را به فرمانداری اعلام کنند.

رئیس پلیس راهور افزود: پلیس لیست این خودروها را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال می‌کند، تنها ارگانی که در شهر تهران برای تردد از ساعات 21 تا چهار صبح، مجوز صادر می‌کند فرمانداری تهران است و برای شهر تهران می‌تواند تصمیم‌گیری کند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تردد شهروندان تهرانی بین تهران و کرج نیز متذکر شد: تهران فقط به عنوان کلان‌شهر تهران دیده نشده و به عنوان استان به آن نگریسته شده است، یعنی شهر کرج و شهرهای پیرامونی تهران نیز یکپارچه دیده شده و ترددها در خارج از این محدوده شامل اعمال جریمه خواهد بود.

این مقام انتظامی درباره وضعیت ترافیکی تهران پس از اعمال محدودیتهای تردد، گفت: کاهش ترافیک در این چند شب از آغاز اجرای طرح با مدت مشابه در چند هفته گذشته، کاملاً محسوس بود و در برخی مقاطع ترددهای درون‌شهری تا 80 درصد کاهش داشته است.

حمیدی افزود: در طول روز نیز جریان ترافیک متفاوت بوده است، در دو روز اخیر صبحها تا 20 درصد و عصرها تا 38 درصد شاهد کاهش تردد بودیم اما این محدودیت تردد از ساعت 21 تا چهار بامداد، در برخی از مقاطع منجر به کاهش 80 درصدی تردد در تهران شده است.

رئیس پلیس راهور تهران درباره استمرار طرح مذکور نیز بیان کرد: فعلاً این طرح شروع و اجرای آن تا دو هفته ابلاغ شده است، استمرار یا ایجاد تغییرات در آن برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

وی درباره مخدوش کردن پلاک خودروها در این ایام نیز اظهار کرد: همکاران بنده در سطح شهرها حضور دارند، آماده‌باش هستند و از ساعت 21 تا پنج بامداد حضور فیزیکی در میادین مختلف دارند و اینگونه موارد را کنترل می‌کنند، مخدوشی و دستکاری پلاک جرم محسوب می‌شود و با فرد متخلف برخورد قضائی صورت می‌گیرد، پلیس ابتدا خودروی متخلف را توقیف کرده و به این دلیل، راننده آن را 200 هزار تومان جریمه می‌کند همچنین خودرو به پارکینگ منتقل شده و برای راننده پرونده قضائی تشکیل می‌شود.

این مقام انتظامی بیان کرد: بعد از ابلاغ این طرح همکاری خوبی را توسط مردم شاهدیم، برخوردهای ما حداقلی است و پیش از برخورد شاهد کاهش ترددها بودیم، عامه مردم از این طرح تبعیت کرده و مسیر اخذ مجوز برای تردد افرادی که نیاز به تردد در ساعات مذکور دارند، مشخص است و اگر به صورت غیرمجاز تردد داشته باشند، طبق ضوابط با آنها برخورد می‌شود.
تسنیم

۱۳۹۹/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...