نسخه چاپی

كاندیداهای رد صلاحیت‌شده دفاعیات مستدل خود را به شورای نگهبان ارائه می‌كنند

عکس خبري -کانديداهاي رد صلاحيت‌شده دفاعيات مستدل خود را به شوراي نگهبان ارائه مي‌کنند

عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراهای مجلس گفت: در طرح اصلاح قانون انتخابات اصلاحاتی صورت خواهد گرفت تا اگر كاندیدایی رد صلاحیت شد، بتواند طی ۲ مرحله از خود دفاع كند.

به گزارش نما ،ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: پیشنهاداتی که در این خصوص ارائه شده، این بوده که باید 9 ماه قبل از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی آزمونی از کاندیداها گرفته شود و پس از این آزمون، شورای نگهبان وارد مراحل بررسی صلاحیت‌ها شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: تمهدیداتی اندیشیده شده که اگر کاندیداهایی رد صلاحیت شد حق اعتراض داشته باشد و در 2 مرحله این امکان را داشته باشند که توضیحات خود را در این خصوص بیان کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حقیقت کاندیداهای رد صلاحیت شده به صورت مستدل دلایل خود را به صورت حضوری برای یک عضو فقیه و یک عضو حقوقدان شورای نگهبان ارائه می کنند.

ابوترابی گفت: ناگفته نماند که در هنگام نام نویسی نیز کاندیداها فرمی را تکمیل می کنند مبنی بر اینکه در صورت ردصلاحیت اگر بخواهند شورای نگهبان دلایل رد صلاحیت آن ها را در نشریات و رسانه‌های دیگر منتشر کند ضمنا با توجه به اینکه زمان زیادی تا برگزاری انتخابات مجلس باقی مانده و این طرح در حال حاضر در اولویت رسیدگی نخواهد بود.

۱۳۹۹/۹/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...