نسخه چاپی

راز خانواده های موفق

عکس خبري -راز خانواده هاي موفق

خانواده های قوی از نقاط قوت خانوادگی و مناطقی كه می توانند در آن پیشرفت كنند ، می دانند. آنها روابط سالمی دارند و مهارتهای مثبت والدین را تمرین می كنند.

به گزارش نما تحقیقات در دانشگاه نبراسکا-لینکلن بر روی خانواده هایی متمرکز شده است که معتقدند وضعیت خوبی دارند. از اعضای خانواده از 50 ایالت و 27 کشور جهان سوال شده است "چه چیزی خانواده شما را مستحکم می کند؟" بخوانید که این خانواده ها در مورد 6 نقطه قوت که از یک فرهنگ به یک فرهنگ دیگر مشابه است ، چه چیزی را به اشتراک گذاشته اند.خانواده ها واحدهای اساسی و بنیادی اجتماعی در تمام جوامع بشری در سراسر جهان هستند. به نفع همه است که به ایجاد یک فضای مثبت برای همه خانواده ها کمک کنیم.6 نقطه قوتی که خانواده ها برای ایجاد محیط های مثبت استفاده می کنند:


تقدیر و محبت - تقدیر و علاقه در مورد مراقبت از یکدیگر به عنوان اعضای خانواده است. به اشتراک گذاشتن احساسات عاطفی مثبت با یکدیگر و خوش برخورد بودن با یکدیگر تنها دو راه است که خانواده ها از آنها قدردانی و محبت می کنند.


تعهد - اعضای خانواده های مستحکم نسبت به یکدیگر تعهد زیادی نشان می دهند ، در فعالیت های خانوادگی وقت و انرژی صرف می کنند و اجازه نمی دهند کار یا سایر اولویت های آنها زمان زیادی را از تعاملات خانوادگی بگیرد. تعهد اعتماد ، احترام ، پذیرش است - خانواده خود را در اولویت قرار دهید.


ارتباط مثبت - ارتباطات یک کلید برای یک خانواده قوی است. باید باز ، صادقانه و سرراست باشد. ارتباط مثبت عبارت است از اینکه به دیگران بگویید چه احساسی دارید ، سازش کنید یا حداقل موافق باشید که مخالف باشید ، همچنین ستایش کلامی و تعارف داشته باشید.
6 راز خانواده های موفق
ارتباط موثر با افراد مختلف و در بسیاری از سطوح رخ می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع به صفحه ارتباطات بروید. برخی از این موضوعات عبارتند از:-ارتباطات خانوادگی

-ارتباط با همسرتان

-رسیدگی به درگیری

-صحبت با کودکاناوقات لذت بخشی در کنار هم - اوقات خانوادگی باید زمان سرگرم کننده ای باشد. وقتی بزرگسالان به دوران کودکی خود می اندیشند ، خاطرات خوشی است که برای آنها گرامی می دارد. خانواده ها باید برای ایجاد آداب و رسوم و آداب و رسوم کار کنند که خاطرات لذت بخش بسیاری را برای آنها فراهم می کند. اینها نیازی به پول یا وسایل زیادی ندارند. فعالیت های خانوادگی و تفریح ​​فقط یافتن وقت برای با هم بودن است. به اشتراک گذاشتن وعده های غذایی خانواده یکی از راه های گذراندن اوقات لذت بخشی با هم است.


بهزیستی معنوی - بهزیستی معنوی امید ، ایمان و خوش بینی یک خانواده است. این ارتباطات مقدسی است که آنها دارند یا دین یا معنویاتی که دارند. رفاه معنوی همچنین مراقبت ، حمایت و دلسوزی خانواده ها است.


مدیریت موفقیت آمیز استرس و بحران - خانواده های قوی توانایی مدیریت استرس و بحران در زندگی خود را به روشهای مثبت و خلاقانه دارند. آنها بیش از اینکه از هم جدا شوند با هم کار می کنند. بحران و استرس فرصتی برای کمک به سایر اعضای خانواده است. و کمک به دیگران می تواند به نوبه خود به خود کمک کند.


تحقیقات UNL این 6 ویژگی از خانواده های قوی را شناسایی کرده است که در فرهنگ ها مشابه هستند.از این موجودی برای کمک به خانواده خود استفاده کنید تا نقاط قوت و مناطقی را که می تواند در آنها تقویت شود تشخیص دهد.زوجین و خانواده ها این توانایی را دارند که با یکدیگر خوشبخت باشند و محیطی دلپذیر و مسکونی در خانه ایجاد کنند که در آن با هم زندگی می کنند.

بهترین روش نظارت، گفت‌وگوست و تنها گفت‌وگوست که دوستی و مهر را در فضای خانه و در بین یکایک اعضای خانواده اعم از پدر، مادر، برادر یا خواهر بزرگ‌تر یا کوچک‌تر می‌پرورد و تقویت می‌کند. تنها وقتی گفت‌وگو تبدیل به عادت شد، از آن نهایت لذت را می‌بریم. برای تبدیل گفت‌وگو به عادت هرروزه، برنامه‌ریزی کنید و به آن اولویت دهید.
جام جم آنلاین

۱۳۹۹/۹/۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...