نسخه چاپی

جعفرزاده در گفتگو با نما:

سرمایه گذاری در بورس پیش از ثبات اقتصاد اشتباه است

عکس خبري -سرمايه گذاري در بورس پيش از ثبات اقتصاد اشتباه است

عضو سابق كمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: تا زمانی كه وضعیت اقتصادی كشور به ثبات نرسیده سرمایه گذاری در بورس اشتباه است، اما متأسفانه هیچكدام از مسئولان دولتی و حتی مردم به تذكرات كارشناسان توجه نكردند و سرمایه های خود را وارد بورس كردند.

غلامعلی جعفرزاده، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار نما، اظهار داشت: بورس برای کشوری که اقتصادش بیمار است و ثبات ندارد از ریسک سرمایه گذاری بسیار بالایی است.

وی افزود: تمام کسانی که وارد بورس شده اند باید پش از ورود با خود فکر می کردند که وارد چه نوع سرمایه گذاری می شوند. قطعاً بورس ایران از ریسک بالاتری نسبت به بورس کشورهای توسعه یافته برخورد ار است.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم گفت: زمانی که من نماینده مجلس دهم بودم و در اواخر عمر مجلس دهم که دولت مردم را برای ورود به بورس تشویق می کرد، من مکرراً هشدار دادم مردم محتاطانه وارد بورس شوند و به آنها گفتم کشوری که نرخ تورم ثابتی ندارد و با یک اتفاق خارجی نرخ تورم کاهش یا افزایش می یابد باید با احتیاط بسیاری وارد بازار سرمایه شد.

جعفرزاده بیان کرد: متأسفانه عده ای از مردم به طمع کسب سود بیشتر و عده ای دیگر با نیت حفظ ارزش دارایی هایشان در مقابل تورم لجام گسیخته وارد بازار بورس شدند که نتیجه آن رشد حباب گونه بورس و ریزش شدید آن شد.

وی با اشاره به دخالت دولت در بورس گفت: هیچ دولتی حق ندارد در روند معاملاتی بورس دخالت کند و دولت نمی تواند مانع ورود افراد حقیقی به بازار سرمایه شود؛ لذا تا زمانی که وضعیت اقتصادی کشور به ثبات نرسیده سرمایه گذاری در بورس اشتباه است، اما متأسفانه هیچکدام از مسئولان دولتی و حتی مردم به تذکرات کارشناسان توجه نکردند و سرمایه های خود را وارد بورس کردند.

۱۳۹۹/۹/۵


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: