نسخه چاپی

دو پروژه نفتی در جنوب كشور فردا افتتاح می شود

عکس خبري -دو پروژه نفتي در جنوب کشور فردا افتتاح مي شود

دو پروژه شركت ملی نفت ایران شامل نخستین واحد فرآورش پیش‌ساخته كشور در غرب كارون و تاسیسات ذخیره‌سازی و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی پارس جنوبی فردا (پنجشنبه، ششم آذرماه) در مراسمی با دستور رئیس‌جمهوری از طریق ویدئو كنفرانس افتتاح می‌شوند.

به گزارش نما ،واحد فرآورش پیش‌ساخته غرب کارون با ظرفیت فرآوری روزانه 50 هزار بشکه نفت و با در اختیار داشتن 2 ردیف (Train) هر یک با ظرفیت 25 هزار بشکه طراحی شده و قابلیت توسعه برای فرآورش روزانه 80 هزار بشکه نفت را داراست.

این واحد فرآورشی با اعتبار تقریبی 47 میلیون دلار در ضلع جنوبی میدان آزادگان جنوبی احداث شده و نفت موردنیاز آن از تعداد 35 حلقه چاه مستقر در این میدان مشترک تغذیه می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، پروژه احداث تاسیسات ذخیره‌سازی و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی پارس جنوبی در عسلویه نیز با ظرفیت اسمی 640 هزار مترمکعب (معادل 4 میلیون بشکه) به منظور ذخیره‌سازی میعانات گازی پالایشگاه‌های منطقه پارس 1 و نیز تأمین خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس ساخته شده است.

در این پروژه، هشت مخزن به صورت سقف شناور هر یک به ظرفیت 80 هزار مترمکعب و 2 مخزن آتش‌نشانی و مخازن سوخت، شبکه لوله‌کشی و سیستم‌های برق و ابزاردقیق، سیستم‌های اندازه‌گیری و پمپ‌های انتقال میعانات و ساختمان‌های صنعتی و اداری احداث شده است. این تأسیسات که هم‌اکنون عملیاتی است، با 29.2 میلیون یورو و 2200 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط پیمانکاران داخلی ساخته شده است.
تسنیم

۱۳۹۹/۹/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: