نسخه چاپی

آلودگی هوا سبب تشدید كرونا می‌شود

عکس خبري -آلودگي هوا سبب تشديد کرونا مي‌شود

عضو شورای شهر تهران گفت: باید به تمامی مشكلات ناشی از آلودگی هوا، تشدید بیماری كرونا نیز اضافه كرد.

به گزارش نما ،شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خودکه در دویست و پنجاه و دومین جلسه شورای شهر ایراد کرد، از وضعیت آلودگی هوا انتقاد کرد و آن را موثر بر تشدید علائم کرونا خواند.
عضو شورای شهر تهران با استناد به مقالات علمی منتشر شده، اظهار کرد: مواجهه طولانی مدت با آلاینده‌های هوا سبب ایجاد التهاب مُزمِن ریه می‌شود که ممکن است باعث افزایش شدت علائم ناشی از ابتلا به ویروس کرونا شود.
امانی با اشاره به نتایج تحقیقات در مورد ارتباط آلودگی هوا با کرونا اظهار کرد: افزایش یک میکروگرم بر متر مکعب در ذرات pm ۲.۵ با افزایش ۷ درصدی مرگ ناشی از کرونا همراه خواهد بود.

رییس کمیته ایمن سازی در حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: مطابق بند ۱۱ ماده پنجاه و پنج برنامه ۵ سال سوم، شهرداری تهران موظف شد تا در راستای کاهش و کنترل انتشار آلاینده‌های محیطی هوا ناشی از ایستگاه‌های اتوبوسرانی درون شهری و پایانه‌های اتوبوسرانی برون شهری مستقر در محدوده شهر تهران، لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه‌های اتوبوسرانی و ترمینال‌ها را طی ۶ ماهه اول برنامه جهت تصویب به شورا ارائه نماید. متاسفانه با گذشت حدود دو سال، تاکنون این لایحه به شورا ارسال نشده است. ضرورت دارد نسبت به تسریع در ارسال لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه‌های اتوبوسرانی و ترمینال‌ها اقدام شود.

وی در ادامه با اشاره به مطالعات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: این مطالعات نشان می‌دهد، در مناطقی که آلودگی از لحاظ ذرات معلق بیشتر است، تعداد مرگ و بستری ناشی از کووید ۱۹ نیز بیشتر است.

وی در پایان اظهار کرد: به همین دلیل باید به تمامی مشکلات ناشی از آلودگی هوا، تشدید بیماری کرونا نیز اضافه کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان

۱۳۹۹/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: