نسخه چاپی

تكذیب ادعای ضد ایرانی روزنامه تركی

عکس خبري -تکذيب ادعاي ضد ايراني روزنامه ترکي

سفارت ایران در آنكارا ادعای یك روزنامه تركی، مبنی بر آموزش ۸ هزار نیروی ارتش سوریه از سوی ایران را تكذیب كرد.

به گزارش نمابه نقل از فارس، روزنامه صباح ترکیه با انتشار مطلبی با عنوان «8 BİN ESADÇI'YI İRAN EĞİTTİ» مدعی شده است که 8 هزار نیروی ارتش سوریه از سوی ایران آموزش دیده‌اند.

در پی انتشار این مطلب، سفارت ایران در آنکارا با صدور بیانیه‌ای و ارسال آن به این روزنامه این ادعا را قویا تکذیب کرده است.

در این بیانیه اینطور آمده است:

«احتراماً در روزنامه صباح مورخ 06.12.2012 خبری با عنوان 8 BİN ESADÇI'YI İRAN EĞİTTİ به چاپ رسیده است که ادعاهای مبنی بر آموزش 8 هزار نیروی ارتش سوریه توسط ایران بدین وسیله قویا تکذیب می‌‌شود.

رسالت رسانه‌ها ایجاب می‌کند که به دور از هرگونه نیت خصمانه‌ای به بیان واقعیات پرداخته و به جای انحراف افکار عمومی در صدد ارتقا افکار عمومی ترکیه باشند. چاپ خبر بی اساس روزنامه فیگارو که خط فکری و وابستگی آن برای اهل قلم آشکار می باشد در صفحه اول روزنامه صباح جای سوال و تعجب دارد.

کلیه کشورهای جهان بر اساس توافقات فی مابین و موافقت نامه‌های منعقده با یکدیگر همکاری می‌کنند و هرگونه همکاری ایران با دولت سوریه نیز در چارچوب قوانین و حقوق بین‌الملل است.

روزنامه صباح به جای متهم کردن ایران به آموزش نیروهای ارتش سوریه بهتر بود به منابع آموزش نیروهای تروریستی مزدور که از کشورهای مختلف و با پرداخت پول و اسلحه به صورت غیرقانونی و برای برهم زدن امنیت داخلی سوریه به خاک این کشور اعزام می‌شوند روشنگری می‌کرد. اقداماتی که باعث به هدر رفتن نیروی جبهه مقاومت و کمک به تحقق اهداف اسرائیل در منطقه می‌شود.»

۱۳۹۱/۹/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...