نسخه چاپی

تصمیمی كه مانع حضور روحانی در مجلس شد | تذكر سه هفته پیش نمكی به قالیباف؛ تصویر نامه

عکس خبري -تصميمي که مانع حضور روحاني در مجلس شد | تذکر سه هفته پيش نمکي به قاليباف؛ تصوير نامه

وزیر بهداشت درخصوص تعداد نمایندگان حاضر در جلسات مجلس شورای اسلامی به رئیس این نهاد نامه نوشت. این نامه در ۲۶ آبان ۹۹ به مجلس نوشته شده و جلسات بیش از ۱۵ نفر را در شهرهای قرمز ممنوع كرده است.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس نوشت: طبق مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در ۲۴ آبان ۹۹، برگزاری جلسات در شهرهای قرمز تا سقف ۱۵ نفر با رعایت بقیه پروتکل مربوطه مجاز است و کلانشهر تهران نیز مبتنی بر شاخص موجود تا ۲ هفته آینده از وضعیت قرمز برخوردار است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید مفاد مصوبه مذکور در برگزاری جلسات مجلس محترم لحاظ گردد.

محدودیت‌های جدید کرونایی از شنبه اول آذر در ۴۴۸ شهر شامل ۱۶۰ شهر با وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر با وضعیت نارنجی و ۸۰ شهر با وضعیت زرد به مدت ۲ هفته اجرا می‌شود.

بر اساس این محدودیت‌ها، مشاغل غیرضروری در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل می‌شوند، ادارات دولتی در حد تعطیل و با حداقل کارکنان فعالیت می‌کنند، تردد بین شهری با خودروهای پلاک غیربومی ممنوع است و هرگونه تردد با خودرو از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهرهای قرمز ممنوع است. با اجرای این محدودیت‌ها ۸۷ شهر از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند.

بر اساس این مصوبه برگزاری جلسات بالای ۱۵ نفر در شهرهای قرمز، جلسات بالای ۲۰ نفر در شهرهای نارنجی ممنوع است.

نامه نمکی در ۲۶ آبان ۹۹ به قالیباف نوشته شده است.

۱۳۹۹/۹/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: