نسخه چاپی

سال ۱۴۰۰ هیچ فرزند یتیمِ بدون حامی در كشور نخواهیم داشت

عکس خبري -سال ???? هيچ فرزند يتيمِ بدون حامي در کشور نخواهيم داشت

معاون توسعه مشاركت‌های مردمی كمیته امداد گفت: با اجرای طرح «ایران مهربان» تا سال آینده همه ایتام و فرزندان محسنین دارای حامی می‌شوند.

به گزارش نما،علیرضا عسگریان با تشریح جزئیات طرح ایران مهربان پرداخت و افزود: حدود ۱۴۱ هزار فرزند یتیم نیازمند در کشور تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که از این تعداد حدود چهار هزار نفر فاقد حامی هستند.

وی همچنین تعداد فرزندان محسنین تحت حمایت امداد را بیش از ۱۸۰ هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: حدود ۶ هزار نفر از فرزندان محسنین نیز بدون حامی هستند.

وی با اظهار امیدواری برای جذب یک میلیون حامی جدید برای کودکان نیازمند کشور تا سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: در صورت تحقق اهداف طرح ایران مهربان، یک میلیون حامی جدید به خانواده حامیان امداد می‌پیوندند که علاوه بر ایتام و محسنین بدون حامی، می‌توانیم فرزندان نیازمند در سراسر کشور را تحت پوشش خدمات درآوریم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد که در مراسم اهدای ۷۱۵ سری جهیزیه به نوعروسان استان کهگیلویه و بویراحمد سخن می‌گفت، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۷۵۰ هزار نفر حامی در قالب طرح اکرام، حمایت از ایتام و محسنین را برعهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی تاکید کرد: کمیته امداد با اجرای طرح «ایران مهربان» بر آن است تا تعداد حامیان را تا سال آینده به دست‌کم ۱.۵ میلیون نفر برساند که در صورت تحقق این امر، میزان سرانه پرداختی به ایتام ماهانه به حدود ۷۰۰ هزار تومان خواهد رسید.
ایسنا

۱۳۹۹/۹/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: