نسخه چاپی

تشكیل پرونده در مورد ترور شهید فخری زاده در سازمان قضایی نیروهای مسلح و دادسرای امور بین الملل/ ۱۲ سال حبس برای مدیرعامل سابق بانك سرمایه

عکس خبري -تشکيل پرونده در مورد ترور شهيد فخري زاده در سازمان قضايي نيروهاي مسلح و دادسراي امور بين الملل/ ?? سال حبس براي مديرعامل سابق بانک سرمايه

اسماعیلی گفت: در پرونده بانك سرمایه مدیر عامل سابق بانك كه به تازگی به كشور بازگردانده شد از رای صادره واخواهی كرد و در حال حاضر به موجب حكم قطعی به ۱۲ سال حبس تعزیری محكوم شده است.

به گزارش نما، سی و ششمین نشست خبری «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضائیه برگزار شد. در این نشست اسماعیلی به سوالات خبرنگاران رسانه های داخلی پاسخ داد.

رسیدگی به پرونده هفت تپه در حال انجام است

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص پرونده هفت تپه گفت: رسیدگی به پرونده هفت تپه در حال انجام است. همزمان اقدامات بسیار خوبی برای جلوگیری از کاهش تولید و کاهش سطح اشتغال در این شرکت انجام شده است.دادگاه با رویکرد رسیدگی به اتهام و اینکه این موضوع نباید موجب اخلال در فعالیت تولیدی شود در حال انجام کار است.

بخشی از این پرونده در مورد واگذاری متوجه سازمان خصوصی سازی است. خبر داریم رییس وقت سازمان خصوصی سازی یعنی شخصی که اخیرا جابجا شد نامه‌ای به هیات داوری زده است و پرونده هفت تپه را برای رسیدگی و اظهار نظر به هیات داوری ارجاع کرده است.

هیچ نامه‌ای مبنی بر اعلام گذشت ریاست جمهوری از شکایت علیه خبرنگاران و رسانه ها به قوه قضاییه واصل نشده است

اسماعیلی در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات معاون حقوقی رییس جمهور مبنی بر گذشت از شکایات علیه خبرنگاران و رسانه ها گفت: تا صبح امروز هیچ نامه ای مبنی بر اعلام گذشت ریاست جمهوری از شکایت علیه خبرنگاران و رسانه ها به قوه قضاییه واصل نشده است. ظاهرا دوستان نیت داشتند یا دارند این کار را انجام دهند. امیدواریم این نیت جامه عمل به خودش بپوشاند

تایید حکم روح الله زم در دیوان عالی کشور

دیوانعالی کشور حکم دادگاه عمومی و انقلاب در مورد روح الله زم را تایید کرد.

۴۰ هزار میلیارد تومان با برگشت ۶ شرکت از طریق حکم دادگاه به دولت بازگشت

در ۴ ماه اخیر ۶ شرکت آب و خاک پارس، سیلوی سنقر، تراورس البرز، فولاد میبد، کشت و صنعت مغان و تولید نیرو برق شاهرود از طریق فرآیند هیات داوری و حکم دادگاه ویژه به دولت برگشت.

مجموع ارزش این ۶ شرکت و برآورد اولیه سازمان خصوصی سازی قریب به ۴۰ هزار میلیارد تومان است که به دولت بازگشت.

مدیر عامل سابق بانک سرمایه به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شد

در پرونده بانک سرمایه مدیر عامل سابق بانک که به تازگی به کشور بازگردانده شد از رای صادره واخواهی کرد و در حال حاضر به موجب حکم قطعی به ۱۲ سال حبس تعزیری، محرومیت دائم از خدمات دولتی، جزای نقدی و ضبط مال تحصیل شده از طرق نامشروع محکوم شد.

صدور حکم پرونده‌ رشوه‌های سنگین برخی کارمندان گمرک در یکی از استانهای شمال غرب کشور

مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنان اولویت نخست دستگاه قضایی است. در یکی از استان‌های شمال غرب کشور پرونده‌ای در مورد رشوه‌های سنگین برخی کارمندان گمرک رسیدگی شد که برای ۱۰ نفر حکم سنگین صادر شد.

محمدرضا لطفی به جرم اخذ رشوه ۱۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق وانفصال دائم از خدمات دولتی، اسماعیل مرادی ۱۰ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق وانفصال موقت از خدمات دولتی، فرزاد فروغ ۱۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و انفصال موقت از خدمات دولتی، همه این افراد به جزای نقدی هم محکوم شده‌اند.

تشکیل پرونده در رابطه با ترور شهید فخری زاده در شعبه امور بین الملل دادسرای تهران

در رابطه با پرونده ترور شهید فخری زاده هم در سازمان قضایی نیروهای مسلح و هم در شعبه امور بین الملل دادسرای تهران پرونده تشکیل شده است. مراجع قضایی بین المللی این اقدام جنایت کاران را تحت تعقیب قرار می‌دهند.

۱۳۹۹/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...