نسخه چاپی

قیمت نفت كاهش یافت

عکس خبري -قيمت نفت کاهش يافت

با افزایش محدودیت‌های قرنطینگی و موارد ابتلا به ویروس كرونا، قیمت نفت در بازارهای جهانی كاهش یافت و هر بشكه 48.69 دلار فروخته شد.

به گزارش نما به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت زیرا محدودیت های قرنطینگی در کالیفرنیا به خاطر کریسمس تشدید شده است و موارد ابتلا به ویروس کرونا همچنان در آمریکا و اروپا در حال افزایش است.

هر بشکه نفت برنت با 10 سنت کاهش 48.69 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 9 سنت کاهش 45.67 دلار معامله شد. هر دو شاخص نفتی در روز دوشنبه حدود یک درصد ارزش خود را از دست دادند.

در جهان، افزایش شدید تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به یک دور جدیدی از محدودیت‌های قرنطینگی منجر شده است. نظیر اقدامات سخت گیرانه در کالیفرنیا در آمریکا، در آلمان و کره جنوبی.

لاچلان شوآ، تحلیلگر بانک ملی استرالیا گفت: «شرایط همه گیری در برخی مکناطق در آمریکا و بخش هایی از اروپا بسیار وخیم شده است. این امر بر احساس حاکم بر بازار در مورد تقاضا در کوتاه مدت تاثیر خواهد گذاشت.»

کالیفرنیا در روز دوشنبه بیشتر فروشگاه ها را ملزم کرد تا تعطیل کنند و بر اساس دستورات جدید که حداقل 3 هفته ادامه خواهد داشت، در خانه بمانند.

استفان اینس، استراتژیست ارشد بازار گفت: «کالیفرنیا، که یکی از بزرگ ترین ایالت‌های آمریکا در مصرف سوخت است، در زمان کریسمس در قرنطینه خواهد بود.»

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت، ارزش دلار بود که در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی افزایش یافت.
فارس

۱۳۹۹/۹/۱۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...