نسخه چاپی

محكومیت مدیركل سابق ورزش و جوانان شیراز به اتهام ۲۸ فقره دریافت رشوه

عکس خبري -محکوميت مديرکل سابق ورزش و جوانان شيراز به اتهام ?? فقره دريافت رشوه

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در شهر شیراز مدیركل سابق ورزش و جوانان به اتهام ۲۸ فقره اخذ رشوه جمعاً به مبلغ بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال به ۱۰ سال زندان ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت جزای نقدی محكوم شد.

به گزارش نما، اسماعیلی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه‌ها که به‌صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: خون اساتید شهید ما آثار مثبتی برای تداوم انقلاب خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز شاهد شیوع همگانی بیماری کرونا هستیم. راه علاج وضعیت موجود همکاری عموم شهروندان برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است. به نوبه خود و به نمایندگی از قوه قضائیه ضمن تقدیر مجدد از کادر درمانی از عموم مردم مصرانه تقاضا می‌کنم دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از رفت و آمد غیرضرور را بیش از پیش مراعات کنند که راه علاج همکاری همگان است. قوه قضائیه در ایام شیوع این بیماری تلاش می‌کند هم دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را عملیاتی و اجرایی کند و هم اجازه ندهد دادرسی و رسیدگی به حقوق مردم به تعویق بیفتد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: با استفاده از فناوری‌های نوین و رسیدگی‌های الکترونیک و سامانه‌های جدید که به بهره‌برداری رسیده است از جمله مجهز شدن بیش از ۱۴۰۰ نقطه در قوه برای دادرسی الکترونیکی به ما کمک کرده است هم دستورالعمل‌ها را مراعات کنیم و هم دادرسی را به موقع انجام دهیم.

اسماعیلی ادامه داد: مبارزه با مفاسد اقتصادی کماکان اولویت نخست دستگاه قضائی جمهوری اسلامی است. دادگاه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی کماکان و با قوت و اقتدار امر رسیدگی به این پرونده‌ها را عهده‌دار هستند. در جای جای ایران اسلامی در این خصوص احکام خوبی صادر شده است.

اختصاراً برخی از آنها عبارتند از:

در یکی از استان‌های شمالغرب کشور پرونده‌ای در خصوص کارمندان گمرک که رشوه‌های سنگین اخذ کرده بودند رسیدگی شد و حکم قطعی در مورد ۱۰ نفراز متهمان صادر شد. از جمله: محمدرضا لطفی به جرم اخذ رشوه محکوم شد به ۱۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق، انفصال موقت از خدمات دولتی، جزای نقدی و انتشار حکم در رسانه‌های ارتباط جمعی.

اسماعیلی رحمانی به جرم اخذ رشوه محکوم شد به ۱۰ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق، انفصال موقت از خدمات دولتی، پرداخت جزای نقدی و انتشار حکم در رسانه‌های ارتباط جمعی

فرزاد فروغ به جرم اخذ رشوه محکوم شد به ۱۰ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق، انفصال موقت از خدمات دولتی، پرداخت جزای نقدی و انتشار حکم در رسانه‌های ارتباط جمعی

سخنگوی قوه قضائیه افزود: در استان فارس و در شهر شیراز مدیرکل سابق ورزش و جوانان به اتهام ۲۸ فقره اخذ رشوه جمعاً به مبلغ بالغ بر ۱۷ میلیارد ۹۳۳ میلیون ریال محکوم شد از ب به ۱۰ سال زندان ۷۴ ضربه شلاق انفصال دائم از خدمات دولتی و پرداخت جزای نقدی

اسماعیلی گفت: مدیرعامل سابق بانک سرمایه که از کشور فراری بود به کشور استرداد داده شد که در زمینه پرونده مفتوح خود، به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، محرومیت دائم از خدمات دولتی، جزای نقدی و حبس مال تحصیل شده از طریق نامشروع محکوم شد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...