نسخه چاپی

پیش بینی روند طلای جهانی در هفته جاری

عکس خبري -پيش بيني روند طلاي جهاني در هفته جاري

در پی ناكامی اونس طلا برای شكستن مقاومت در سطح ۱۸۵۰ دلار، نتیجه نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران گوناگونی آرا درباره روند قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری را نشان داد.

به گزارش نما ،برخی از تحلیلگران هشدار دادند که بازار طلا به سرعت به فصل معاملات تعطیلات نزدیک می شود که به معنای حجم پایینتر معاملات و نوسان قیمت شدیدتر است. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار کرد تصور می کنم که سرمایه گذاران باید دفاترشان را ببندند و در ژانویه برگردند.

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت اکثریت قابل توجهی درباره روند قیمت طلا وجود نداشت. در نظرسنجی هفته جاری ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها پنج نفر معادل ۳۳ درصد به افزایش قیمت و شش نفر معادل ۴۰ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و چهار نفر معادل ۲۷ درصد نظری نداشتند.

اما خوش بینی به صعود طلا در میان سرمایه گذاران خرد قویتر بود. در نظرسنجی هفته جاری از سرمایه گذاران ۱۵۰۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۸۲۰ نفر معادل ۵۴ درصد به افزایش قیمت طلا و ۴۲۸ نفر معادل ۲۸ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۵۹ نفر معادل ۱۷ درصد نظری نداشتند.

بازار طلا هفته گذشته را تقریبا بدون تغییر به پایان برد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با شش دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۸۴۳ دلار و ۶۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۰.۲ درصد افزایش داشت.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA به کیتکونیوز گفت: میانگین قیمت ۵۰ روزه طلا را زیر نظر دارد. بازار چهار بار در میانگین قیمت ۵۰ روزه شکست خورده است و تصور می کنم تا پایان سال در این کانال معاملاتی بماند.

همه تحلیلگران کاهش قیمت طلا را پیش بینی نکردند. آدریان دی، رییس و مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی گفت: نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت نظر خنثی دارد اما همچنان انتظار دارد قیمتها در بلندمدت به سطح بالاتری صعود کنند.

برخی از تحلیلگران با توجه به فشار فروش قوی در بازار دلار آمریکا، پتانسیل صعود را برای قیمت طلا پیش بینی می کنند. چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار کرد انتظار ضعف بیشتر دلار در هفته جاری را دارد که از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد.

آدام بوتون، استراتژیست ارشد بازار در فارکس لایو گفت: علاوه بر دلار ضعیفتر، وی به افزایش قیمت طلا خوش بین است زیرا اواخر دسامبر آغاز دوره فصلی قوی برای این فلز ارزشمند است./ایسنا

۱۳۹۹/۹/۲۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: