نسخه چاپی

حمله پولیساریو به مواضع نظامی مغرب

عکس خبري -حمله پوليساريو به مواضع نظامي مغرب

منابع مغربی گزارش دادند كه مشاور رئیس‌جمهور آمریكا به همراه یك هیأت صهیونیستی به مغرب سفر می‌كند.

به گزارش نما، منابع مغربی گزارش دادند که «جارد کوشنر» داماد و مشاور رئیس‌جمهور آمریکا این هفته به همراه یک هیأت صهیونیستی به رباط پایتخت مغرب سفر می‌کند.

وبگاه خبری «هسپرس» مغرب نوشت که روز دوشنبه کوشنر در رأس هیأتی به فلسطین اشغالی سفر می‌کند و پس از آن با هیأت صهیونیستی به رباط سفر خواهد کرد و این نخستین سفر پرواز تجاری اسرائیل به مغرب پس از توافق سازش دو طرف خواهد بود.

بنابراین، قرار است روز سه‌شنبه سه توافقنامه همکاری بین دو طرف مغرب و رژیم صهیونیستی امضا شود که مربوط به گردشگری، حمل‌ونقل هوایی، سرمایه‌گذاری، صنایع و غیره است.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، دیوان پادشاهی مغرب دستوراتی در خصوص آغاز اقدامات مربوط به ازسرگیری پروازها و تماس‌ها با طرف اسرائیلی را صادر کرده است.

دولت مغرب همچنین برای توسعه روابط در زمینه‌های اقتصادی، فنآوری و بازگشایی دفاتر ارتباطی بین دو طرف و بازگشت به روال سابق سال ۲۰۰۲ تلاش می‌کند.

در همین ارتباط «نادیه علوی» وزیر گردشگری مغرب گفت که پس از آغاز پروازهای مستقیم بین مغرب و اسرائیل، تعداد گردشگران اسرائیلی که به مغرب سفر خواهند کرد، از ۵۰ هزار به ۲۰۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

کوشنر و هیأت آمریکایی نیز در این سفر با مقامات مغرب دیدار خواهند کرد و این در حالی است که پیشتر یک مسئول آمریکایی از بررسی سرمایه‌گذاری سه میلیاد دلاری در مغرب در طول سه سال خبر داده و گفته بود که البته این امر به ازسرگیری روابط بین مغرب و اسرائیل بستگی دارد.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۹/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...