نسخه چاپی

هژمونی آمریكا در بدترین وضعیت تاریخی

عکس خبري -هژموني آمريکا در بدترين وضعيت تاريخي

جدیدترین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد وجهه بین‌المللی آمریكا در سال ۲۰۲۰ همچنان به روند نزولی خود ادامه داده و به یك ركورد ناامیدكننده دیگر دست یافته است.

به گزارش نما، نظرسنجی موسسه گالوپ که بر اساس اطلاعات و آمارهای جمع آوری شده از ۲۹ کشور جهان منتشر شده، حاکی است که میانگین نرخ رضایت از آمریکا از ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۷ میلادی به کمتر از ۱۸ درصد تنزل یافته است.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد میزان رضایت از آمریکا و وجهه بین‌المللی این کشور از نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ تاکنون افت چشمگیری داشته است.

نظرسنجی گالوپ که طی ماه های مارس و نوامبر ۲۰۱۷ انجام شده نشان می دهد میزان رضایت از رهبری آمریکا در ۱۳۴ کشور جهان نسبت به آخرین سال ریاست جمهوری باراک اوباما ۱۸ درصد افت داشته است.

فقط ۵ درصد در ایسلند، ۶ درصد در آلمان، ۱۰ درصد در سوییس، ۱۴ درصد در دانمارک، ۱۵ درصد در انگلیس و ۲۰ درصد در ایرلند رهبری آمریکا را تایید می‌کنند.

این نظرسنجی حاکی است که میزان رضایت از آمریکا در ۲۰ کشور جهان از جمله بریتانیا با افت شدیدی روبرو شده است. این رقم در بریتانیا از ۲۵ درصد در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۱۵ درصد در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

البته در برخی کشورها نیز میزان رضایت از رهبری آمریکا افزایش داشته است به عنوان مثال در روسیه این رقم از ۱۱ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۱۸ درصد در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

با این حال میزان نارضایتی از سیاست های آمریکا در روسیه نیز به یک رکورد جدید دست یافته و از ۵۶ درصد در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۷۱ درصد رسیده است.

پیش از این نیز نظرسنجی مرکز تحقیقاتی پیو نشان داده است که میزان اعتماد متحدان آمریکا به ریاست جمهوری ترامپ کمتر از ۱۶ درصد بوده است که این رقم ۷ درصد کمتر از اعتماد این کشورها به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است.

نظرسنجی گالوپ همچنین نشان می دهد که میزان رضایت از جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا نیز با ۶ درصد افزایش به ۵۵ درصد رسیده و این رقم برای ترامپ با ۳ درصد افت به ۴۲ درصد رسیده است.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۹/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...