نسخه چاپی

آغاز واكسیناسیون گسترده با واكسن روسی "اسپوتنیك" در آرژانتین

عکس خبري -آغاز واکسيناسيون گسترده با واکسن روسي "اسپوتنيک" در آرژانتين

رئیس جمهوری آرژانتین از آغاز واكسیناسیون در تمامی مناطق این كشور با استفاده از واكسن روسی "اسپوتنیك-۵" از روز سه‌شنبه خبر داد و برای این منظور ۳۰۰ هزار دوز از این واكسن از مسكو به این كشور ارسال شده است.


به گزارش نما به نقل از خبرگزاری «نووستی»، " آلبرتو فرناندز" رئیس جمهوری آرژانتین در یک جلسه ویدئویی با فرمانداران این کشور اعلام کرد که عملیات واکسیناسیون گسترده با استفاده از واکسن روسی "اسپوتنیک-5" در کشور از روز سه‌شنبه، در تاریخ 29 دسامبر (9 دی ماه) آغاز می‌شود.

وی تأکید کرد که این واکسن به تمامی استان‌های کشور تحویل داده خواهد شد. در حال حاضر، گروه‌های دارای اولویت در انجام واکسیناسیون که بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید-19 هستند، مشخص شده‌اند که حدود 14 میلیون نفر را شامل می‌شوند.

روز پنج‌شنبه، 24 دسامبر (4 دی ماه)، یک پرواز شرکت «Aerolineas Argentinas » سیصد هزار دوز واکسن "اسپوتنیک-5" را که در 56 کانتینر دارای حرارت ویژه در فرودگاه بین‌المللی مسکو بارگیری شده بود، را به آرژانتین انتقال داده و تحویل مقامات این کشور داد. رسانه‌های آرژانتینی این پرواز را "پرواز امید" نامیدند. پس از آن، آلبرتو فرناندز در پیامی از "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه برای ارسال این واکسن روسی تشکر کرد.

در همین رابطه، هفته گذشته وزارت بهداشت آرژانتین هم واکسن "اسپوتنیک-5" را به ثبت رساند. بدین ترتیب، آرژانتین نخستین کشور در منطقه آمریکای لاتین شده است که واکسن روسی "اسپوتنیک-5" علیه ویروس کرونا را به طور رسمی در این کشور ثبت کرد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۱۰/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: