نسخه چاپی

ماجرای درخواست «چلوكباب با نوشابه» از پلیس

عکس خبري -ماجراي درخواست «چلوکباب با نوشابه» از پليس

معاون اجتماعی انتظامی فارس گفت: زنی كه با درخواست چلوكباب و نوشابه، از پلیس ۱۱۰ در شیراز امدادخواهی كرده بود، با هوشیاری كاربر و همراهی پلیس از یك درگیری خانوادگی پیشگیری كرد.

به گزارش نما ، سرهنگ کاووس محمدی گفت: به دنبال تماس یک زن در شیراز با مرکز ۱۱۰ و طرح درخواست ارسال چلوکباب و نوشابه، به واسطه هوشیاری و دقت کاربر مرکز، موفق به دریافت کمک و خدمات مشاوره‌ای مأموران انتظامی و پایان دادن به یک مشاجره خانوادگی با همسرش شد.

وی تصریح کرد: این شهروند طی تماس با مرکز ۱۱۰ درخواست ارسال «یک دست چلوکباب با نوشابه» می‌کند؛ کاربر ابتدا پاسخ می‌دهد که با مرکز ۱۱۰ تماس گرفته است و در ادامه متوجه تلاش برای ایجاد پوشش امدادخواهی از سوی تماس گیرنده می‌شود.
معاون اجتماعی انتظامی فارس ادامه داد: در این مکالمه، تماس گیرنده می‌گوید: سلام ببخشید بیرون بر، چلوکباب می‌خواهم با نوشابه؟ کاربر ۱۱۰ پاسخ می‌دهد: شما با ۱۱۰ تماس گرفته‌اید و چلوکباب می‌خواهید؟، تماس گیرنده می‌گوید: بله، بله از دیشت تا حالا غذا نخورده‌ام و بسیار گرسنه‌ام.

محمدی تاکید کرد: کاربر با درک موقعیت تماس گیرنده، اعلام می‌کند: آیا شما قادر به صحبت کردن نیستید و کسی کنارتان است؟، امدادخواه پاسخ می‌دهد که بله.

وی یادآور شد: کاربر ۱۱۰ با گرفتن آدرس فرد امدادخواه، از او در مورد تعداد افراد حاضر در محل و اینکه این افراد مسلح هستند یا خیر نیز سوال کرده و درخواست می‌کند که با عدد و بله و خیر پاسخ دهد.

محمدی افزود: مرکز ۱۱۰ با اعلام موضوع به کلانتری حوزه استحفاظی اعلام و اکیپی از مأموران به محل اعزام می‌شوند و در بررسی‌ها متوجه بروز اختلاف شدید خانوادگی بین تماس گیرنده و شوهرش می‌شوند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس اعلام کرد: خانم تماس گیرنده، به دلیل واهمه از شوهرش، به شیوه‌ای خاص با مرکز ۱۱۰ تماس گرفته و یاری طلبیده بود.

سرهنگ محمدی گفت: این موضوع به واسطه عملکرد هوشمندانه و به موقع تماس گیرنده و البته هوشیاری و احساس مسئولیت کاربر ۱۱۰ منجر به جلوگیری از بروز مشکل غیرقابل جبران شد.

این مقام انتظامی از شهروندان درخواست کرد که در مواقع بروز مخاطرات و مشکلات، از طریق مرکز ۱۱۰ امدادخواهی خود را طرح کنند.

محمدی افزود: نیروی انتظامی همواره در مسیر خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده است و این موضوع به شیوه‌های مختلف به اثبات رسیده است.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۱۰/۱۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...