نسخه چاپی

افزایش تردد پروازهای تهران – استانبول از سوی ایرلاین‌های ایرانی

عکس خبري -افزايش تردد پروازهاي تهران – استانبول از سوي ايرلاين‌هاي ايراني

رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از افزایش تردد پروازهای تهران-استانبول از سوی ایرلاین‌های ایرانی خبر داد و گفت: این سازمان محدودیتی برای صدور مجوز به ایرلاین‌های ایرانی جهت پرواز به تركیه ندارد.به گزارش نمابه نقل از وزارت راه و شهرسازی، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه با اشاره به افزایش تردد پروازی بین ایران و ترکیه، اظهار کرد: تمامی مسافرانی که از ترکیه به ایران یا از ایران به ترکیه تردد دارند باید آزمایش PCR مبنی بر تست منفی و نداشتن کرونا را به همراه داشته باشند.

وی گفت: اکنون ایرلاین‌های ایرانی پروازهای ایران - ترکیه را انجام می‌دهند؛ اما پیش‌ازاین شرکت‌های خارجی اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کردند که به دلیل نرخ بالای بلیت که گاهی به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسید، مردم همواره به آن معترض بودند.

دهقانی زنگنه عنوان کرد: در حال حاضر نرخ بلیت ایرلاین‌های ایرانی در مسیر تهران – استانبول متعادل است و سازمان هواپیمایی بر آن نظارت دارد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: ازآن‌رو که مسافران در مسیر پرواز تهران – ترکیه باید حتماً تست PCR مبنی بر نداشتن کرونا به همراه داشته باشند، به همین جهت از ۱۰۰ درصد ظرفیت هواپیما برای جابه‌جایی مسافر استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما فقط برای پروازهای داخلی است.

معاون وزیر راه با بیان اینکه هم‌اکنون اکثر ایرلاین‌های کشور پروازهای خارجی خود به استانبول را آغاز کرده‌اند، افزود: هر شرکت هواپیمایی که بخواهد به استانبول پرواز داشته باشد محدودیتی ندارد و ما در سازمان هواپیمایی کشوری مجوز لازم را صادر می‌کنیم.

۱۳۹۹/۱۰/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...