نسخه چاپی

واكسن فایزر با تهدید دونالد ترامپ و كاخ سفید تأیید شد!

عکس خبري -واکسن فايزر با تهديد دونالد ترامپ و کاخ سفيد تأييد شد!

یك روزنامه انگلیسی از فشار دولت ترامپ برای تأیید شدن زودهنگام واكسن فایزر توسط سازمان غذا و داروی آمریكا پرده برداشت.


به گزارش نما - روزنامه انگلیسی گاردین با افشای این موضوع نوشت: مارک میدوز رئیس ستاد کاخ سفید در تماسی تلفنی با «استیون هان» رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا را تهدید کرده بود در صورتی که واکسن کرونای شرکت فایزر را تأیید نکند، باید با سمت خود خداحافظی کند.

گاردین با اشاره به اینکه آن تماس تلفنی پس از توئیت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا اتفاق افتاده است نوشت: ترامپ در آن توئیت، سازمان غذا و داروی آمریکا را لاک‌پشتی بزرگ، پیر و کند توصیف کرد و از رئیس این سازمان خواست فوراً واکسن را تائید کند. ترامپ در این توئیت به استیون هان گفته بود: واکسن لعنتی را الآن توزیع کنید.» و این هشدار و تهدید ترامپ سازمان غذا و داروی آمریکا را وادار به تغییر زمان‌بندی خود برای تائید اضطراری واکسن فایزر شود.

این در حالی است که کاخ سفید از اظهارنظر در مورد این مسئله خودداری کرده است. در همین حال، گزارش‌ها حاکی است که سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از واکسن کرونای تولیدی شرکت فایزر را برای افراد بسیار آسیب‌پذیر مجاز دانسته است. این سازمان واکسن کووید-۱۹ شرکت فایزر را برای استفاده اضطراری مجاز دانست. این اقدام بدان معناست که میلیون‌ها نفر از افراد بسیار آسیب‌پذیر به زودی واکسیناسیون فایزر آغاز خواهد شد.

طبق گزارش گاردین شرکت فایزر با دولت آمریکا توافق کرده است که ۱۰۰ میلیون دوز واکسن را تا سه ماه آینده تأمین کند که بر اساس این توافق، تزریق واکسن برای عموم رایگان خواهد بود. بر اساس این گزارش واکسن فایزر که در انگلیس و کانادا نیز تائید شده است، به زودی در سراسر آمریکا توزیع خواهد شد.
لازم به ذکر است تأیید واکسن فایزر از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و توزیع آن در این کشور در حالی انجام شده است که مقامات بهداشتی هشدار داده بودند بررسی‌های لازم بر روی این واکسن هنوز به اتمام نرسیده‌اند. همچنین بر اساس گزارش‌ها هزاران پزشک، پرستار و کادر درمانی آمریکا از بیم عوارض جانبی واکسن فایزر، از دریافت این واکسن امتناع کرده‌اند. از زمان آغاز فرآیند واکسیناسیون، تاکنون چندین مورد مرگ، چندین مورد ابتلاء به حساسیت شدید و ابتلای مجدد به کرونا گزارش شده است.

۱۳۹۹/۱۰/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...