نسخه چاپی

دموكرات‌ها دوشنبه از مفاد استیضاح ترامپ رونمایی می‌كنند

عکس خبري -دموکرات‌ها دوشنبه از مفاد استيضاح ترامپ رونمايي مي‌کنند

دموكرات‌های مجلس نمایندگان آمریكا قصد دارند روز دوشنبه قانون مربوط به استیضاح دونالد ترامپ را ارائه كنند.به گزارش نما به نقل از رویترز، تد لیو نماینده ارشد دموکرات روز شنبه با انتشار توئیتی تأکید کرد: دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا دوشنبه مفاد استیضاح دونالد ترامپ را در چارچوب یک قانون اعلام خواهند کرد.


وی در ادامه افزود: تاکنون ۱۸۰ نماینده از مفاد طرح استیضاح ترامپ حمایت کرده‌اند.

علت اصلی تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ، حمله و یورش طرفداران افراطی وی به ساختمان کنگره است.

تد لیو یکی از نمایندگان فعال در استیضاح قبلی ترامپ در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی به‌شمار می‌رود.

روز چهارشنبه گذشته همزمان با برگزاری جلسه کنگره برای تأیید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله‌ور شدند که به‌دنبال این حادثه، چهار نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

در پی حمله هواداران ترامپ به کنگره و تسخیر کنگره توسط آنها به‌مدت چند ساعت، تعدادی از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا خواستار برکناری ترامپ توسط مایک پنس معاون رئیس‌جمهور و اعضای کابینه وی از طریق فعال‌سازی متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا شدند و تهدید کردند که اگر این کار انجام نشود، ترامپ را استیضاح خواهند کرد.

با وجود درخواست‌های مکرر دموکرات‌ها برای برکناری ترامپ از طریق متمم بیست‌وپنجم قانون اساسی آمریکا تاکنون مایک پنس و اعضای کابینه ترامپ تمایلی به این کار نشان نداده‌اند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۱۰/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...