نسخه چاپی

ترافیك جاده‌های استان همدان با كاهش سطح محدودیت‌ها افزایش یافته است

عکس خبري -ترافيک جاده‌هاي استان همدان با کاهش سطح محدوديت‌ها افزايش يافته است

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: با توجه به كاهش سطح محدودیت و ممنوعیت های تردد مرتبط با كرونا، میزان تردد و ترافیك جاده‌های برون شهری استان حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش نما ،سرهنگ «رضا عزیزی» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با کاهش و رفع برخی محدودیت‌های ترافیکی پیش‌بینی شده برای ترددهای بین شهری، شاهد افزایش ترافیک و تردد خودرویی در جاده های برون شهری استان همدان شامل آزاد راه همدان - ساوه، جاده قدیم همدان - تهران، محور همدان - کرمانشاه و همدان - رزن هستیم.

وی افزود: برهمین اساس بروز و ثبت برخی تخلفات از جمله سرعت غیرمجاز با افزایش حجم ترافیک و تردد خودرویی در جاده های برون شهری استان همدان نیز بیشتر شده است.

رییس پلیس راه استان همدان از رانندگان خواست با رعایت دقیق قوانین و حفظ سرعت مطمئنه هنگام تردد در محورهای ارتباطی استان از بروز هرگونه سانحه پیشگیری کنند.سرهنگ عزیزی گفت: بی توجهی به اصل مهم بستن کمربند ایمنی از دیگر تخلفات رانندگی در جاده های برون شهری استان همدان است به نحوی که روزانه تعدادی زیادی خودرو به دلیل همین تخلف اعمال قانون و جریمه می شود.

وی با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت راننده و سرنشین خودرو هنگام بروز سانحه دارد، افزود: آمار استفاده سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی در محورهای فرعی و روستایی(برعکس محورهای ارتباطی اصلی) حدود ۱۰ درصد است.

به گفته سرهنگ عزیزی، اعمال قانون در خصوص عدم استفاده از کمربند ایمنی به عنوان یکی از تخلفات به صورت جدی در دستور کار نیروهای پلیس راه استان همدان قرار دارد.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۳۸ کیلومتر راه ارتباطی شامل ۸۵ کیلومتر آزاد راه، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستایی است.
ایرنا
ثبت: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: