نسخه چاپی

بر اساس نتایج یك تحقیق؛

قهوه احتمال ابتلا به سرطان پروستات را كاهش می‌دهد

عکس خبري -قهوه احتمال ابتلا به سرطان پروستات را كاهش مي‌دهد

نتایج یك تحقیق كه به تازگی صورت گرفته بیانگر آن است، نوشیدن روزانه چند فنجان قهوه می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پروستات را كاهش دهد


به گزارش نما به نقل از فارس، براساس داده‌های به دست آمده از یک مطالعه که به تازگی صورت گرفته، نوشیدن روزانه چند فنجان قهوه می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد و شانس زنده ماندن بیماران را افزایش دهد.

تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه پزشکی چین نشان داد، افرادی که قهوه می‌نوشند، ۱۰ درصد کمتر از افرادی که تمایلی به مصرف این نوشیدنی ندارند، به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند.

پژوهشگران داده‌های ۱۶ مطالعه مربوط به نوشیدن قهوه را بررسی کردند و دریافتند، میزان کافئین بیشتر قهوه به معنی در امان ماندن بیشتر از خطر سرطان است.

سرطان پروستات رایج‌ترین نوع سرطان در انگلیس است و سالانه بیش از ۴۷ هزار و ۵۰۰ نفر مبتلا به این بیماری تشخیص داده می‌شوند.

محققان تأکید می‌کنند، «گرچه نوشیدن بیش از حد قهوه می‌تواند برای سلامتی افراد مضر باشد، اما مشخص شده است که خطر ابتلا به سرطان کبد، روده و سینه را کاهش می‌دهد؛ مصرف متعادل این نوشیدنی برای حفظ سلامتی و بهره‌وری از خاصیت آن ضرورتی است».
ثبت: ۱۳۹۹/۱۰/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: