نسخه چاپی

شاهرخی: نمره مدیران فوتبال كمتر از صفر است/ فدراسیون مثل آدم ورشكسته است

عکس خبري -شاهرخي: نمره مديران فوتبال کمتر از صفر است/ فدراسيون مثل آدم ورشکسته است

پیشكسوت فوتبال ایران وضعیت فدراسیون فوتبال را به انسانی ورشكسته تشبیه كرد كه ابتدا پولش را از دست می‌دهد و بعد نوبت به خانه و اتومبیلش می‌رسد.


به گزارش نما، همایون شاهرخی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و نام‌نویسی پنج نفر برای ریاست این فدراسیون گفت: کمابیش اخبار فدراسیون را دنبال می‌کنم. تعجب نمی‌کنم چرا فوتبال ما به این حال و روز افتاده است. چه کسی می‌تواند افتضاحی را که در پرونده ویلموتس رخ داد، جمع کند؟ چه کسی می‌تواند این حجم از بدهی را جبران کند؟

او با بیان اینکه فوتبال ایران درآمدی ندارد که توان پرداخت این مقدار بدهی را داشته باشد، ادامه داد: وقتی درآمدی نیست از کجا باید این پول را بدهیم؟ آیا چهارتا تبلیغ کنار زمین جوابگوی بدهی‌های فدراسیون است؟ این پول‌ها از جیب ما می‌رود و قانونی هم وجود ندارد که به عملکرد مدیران ورود کند.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال در واکنش به اینکه مهدی تاج چندی قبل گفته بود مگر هزینه قراردادهای قبلی از حساب شخصی مدیران سابق پرداخت شده که آن‌ها هم موظف به پرداخت غرامت قرارداد ویلموتس باشند، اظهار کرد: این رفتار به بی‌قانونی برمی‌گردد. قانون در مورد ورزش اصلا رعایت نمی‌شود. قانون اخیر در اساسنامه مبنی بر ورود فوتبالی‌ها به عرصه مدیریت هم من در آوردی است. اگر این قانون خوب بود، چرا سال‌ها جلوی آن را گرفته بودند؟ یک نفر باید پاسخ بدهد علت این همه سال مخالفت با ورود فوتبالی ها چه بود؟

شاهرخی ورود فوتبالی‌ها به عرصه مدیریت را حاصل "سیاست بازی" دانست و افزود: متاسفانه فوتبال درگیر سیاسی بازی شده و تا وقتی وضع به همین منوال است، وضعیت ما هم همین آش و همین کاسه است.

این پیشکسوت فوتبال در واکنش به اینکه به نظر می‌رسد به بهبود شرایط بعد از برگزاری انتخابات امیدوار نیست، تاکید کرد: به هر حال من حاصل ۶۰ سال تجربه هستم. روز به روز دریغ از دیروز! نمی خواهم از کسی اسم ببرم اما در جریان انتخابات اتفاقاتی می‌افتد که ما از آن بی‌خبر هستیم. من در دوران که در پروسه انتخابات حضور داشتم، می‌دیدم چطور افراد برای رای گرفتن کار می‌کنند. قبلا مجمع فوتبال ۳۰ نفر بود. حالا ۹۰ نفر شده است. نتیجه این کار افزایش هزینه‌های رئیس بعدی است.

وی در پاسخ به این سوال که فدراسیونی با ۵۰۰ میلیارد تومان بدهکاری چه جذابیتی دارد که همچنان برخی مدیران فعلی این فدراسیون باعث و بانی این اوضاع هستند، پا پیش گذاشته‌اند گفت: فدراسیون طالب دارد اما قانونی ندارد. کسانی بودند که روزگاری التماس می‌کردند در این فدراسیون یک اتاق داشته باشند اما حالا برای انتخابات پیش آمده‌اند. آدم‌های کوچک حالا خودشان را بزرگ می‌بینند. این‌ها دنبال این هستند که امروز را فردا کنند. آدمی که زحمت کشیده، در مدیریت فوتبال نیست. من چشمم آب نمی‌خورد.

شاهرخی در پاسخ به این سوال که بعد از گذشت پنج سال از انتخابات فدراسیون در سال ۹۵، چه نمره‌ای به اعضای هیات رئیسه می‌دهد تاکید کرد: اگر نمره‌ای کمتر از صفر باشد، آن را می‌دهم. این افراد فقط فدراسیون را به تاراج بردند. فدراسیون فوتبال از جام جهانی ۲۰۰۶ و بعد از تغییر و تحولات، دیگر کمر راست نکرد. همه این اتفاقات هم بر اساس سیاست بازی بود و تا همین لحظه هم ادامه دارد. مدیران فعلی چه تحویل گرفته بودند و چه تحویل دادند؟ دست آخر قراردادی مثل ویلموتس را به میراث گذاشتند. حالا هم می‌گویند مگر از دیگران پولی گرفتند که آن‌ها هم دستمزد ویلموتس را بدهند. اگر قوانینی باشد، مدیران دست به عصا راه می‌روند.

او درباره اتفاقات مربوط به توقیف و حراج ساختمان فدراسیون فوتبال گفت: من به خاط دارم این ساختمان با چه سیاست و هنری توسط آقای دکتر دادگان تهیه شد. من نمی‌خواستم اسم ببرم اما الان مجبور شدم. این مدیران همه چیز را تاراج کردند. فدراسیون فوتبال مثل آدمی ورشکسته شده که اول پولش را می‌گیرند و بعد ماشین و خانه‌اش را از دستش در می‌آورند.

شاهرخی با بیان اینکه "اگر آدم‌های کوچک کارهای بزرگ را در دست بگیرند، نتیجه خراب می‌شود" گفت: هر کسی را بهر کاری ساختند. مدیریت چیزی نیست که هر کسی بتواند از پس آن برآید. در دنیا مدل مشخصی برای مدیریت وجود دارد. من نمی‌خواهم درباره شخص خاصی صحبت کنم اما در این هفت، هشت سال کار دست کاردان نبود.
منبع: ایسنا

۱۳۹۹/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: