نسخه چاپی

عامل اصلی سقوط بورس چیست؟

عکس خبري -عامل اصلي سقوط بورس چيست؟

نایب رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با ریزش‌های بورس و متضرر شدن سهامداران گفت: بازار سرمایه دارای زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری خوبی است اما عدم مدیریت این بازار باعث ضرر بیش از حد به مردم شده است.به گزارش نما، سید کاظم موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات مجلس برای بورس اظهار کرد: اقدامات مجلس در راستای تصمیم‌گیری برای بورس که این روزها مردم را به یأس و ناامیدی کشانده، بسیار مهم است چراکه ما نباید بگذاریم مردم بیش از این متضرر شوند که در این راستا، تصمیم گرفتیم به صورت فوری روز سه‌شنبه رأس ساعت ۱۲:۳۰ جلسه‌ای با حضور آقای قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، دکتر دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی و همچنین دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: در این جلسه به ریشه‌یابی علت‌های سقوط بورس پرداخته خواهد شد و امید است که شرمنده مردم نشویم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اثرگذاری مجلس روی بورس گفت: دخالت مجلس در معاملات بازار سرمایه غیرمجاز است و مجلس نمی‌تواند به صورت مستقیم و فیزیکی در مسائل بورس دخالت کند و این نهاد حکم دستگاه نظارتی را دارد که وظیفه آن هم نظارت بر حسن اجرای قانون است. در نتیجه وظیفه نمایندگان مجلس این است که به این موارد بررسی کنیم و ساز و کار مجلس ارائه طریق و ریل‌گذاری است.

موسوی با اشاره به اینکه مجلس طرف مرم را می‌گیرد و به دنبال جلوگیری از متضرر شدن ملت است، خاطرنشان کرد: بورس باید مکانیسمی را در نظر بگیرد تا پاسخگوی سهامداران و سرمایه‌گذاران بازار سرمایه باشد.

وی در پایان مطرح کرد: زیرساخت بورس ما به صورت درست بسته شده است، اما عدم مدیریت، کم‌لطفی و بی مهری در حق مردم از سوی گردانندگان این بازار باعث شده است تا این روزها سهامداران بیش از حد در بورس ضرر کنند.

منبع:بازار

۱۳۹۹/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: