نسخه چاپی

اعزام به ایتالیا در دستور كار كشتی آزاد قرار گرفت

عکس خبري -اعزام به ايتاليا در دستور کار کشتي آزاد قرار گرفت

مدیرفنی تیم‌های ملی كشتی آزاد اعلام كرد با توجه به برنامه ریزی انجام شده و اعزام تعدادی از كشتی گیران به تورنمنت ایتالیا در دستور كار قرار دارد.


به گزارش نما، پس از اعلام تقویم ۲۰۲۱ اتحادیه جهانی کشتی، زمان برگزاری تورنمنت بین المللی «پلیکونه» ایتالیا نیز مشخص شد که بدین ترتیب این تورنمنت طی روزهای ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه در شهر رم برگزار می‌شود.

اما چندی پیش شنیده شد چون این تورنمنت بین المللی بر خلاف سال گذشته جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی نیست، در نتیجه اعزام آزادکاران به این تورنمنت با توجه به نزدیکی زمان رقابتهای قهرمانی آسیا، منطقی به نظر نمی‌رسد.

بدین ترتیب اعزام آزادکاران منتخب ایران به این میدان بین المللی تا حدی منتفی شد، اما محسن کاوه مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد به تازگی اظهاراتی را مطرح کرد که نشان از احتمال حضور ایران در تورنمنت ایتالیا دارد.

مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد درباره برنامه‌های کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در تورنمنت‌های بین المللی پیش رو اظهار داشت: حضور در تورنمنت پلیکونه ایتالیا یکی از رقابت‌های بین المللی می‌باشد که جزو برنامه‌های کادر فنی است اما به شرطی که شرایط فراهم باشد.

کاوه درباره غیبت ایران در رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام هنری دوگلان فرانسه باوجود حضور برخی کشتی گیران مطرح گفت: به طور حتم برای حضور در هر تورنمنت بین المللی یک سری قوانین همچون اخذ روادید آن کشور وجود دارد که باید رعایت شود. در مورد مسابقات فرانسه نیز این موضوع وجود داشت و با فرض اینکه اگر ما قصد داشتیم نماینده‌ای هم به این رقابت‌ها اعزام کنیم فرصت کافی برای گرفتن روادید وجود نداشت اما متأسفانه برخی دوستان از تمام مسائل مطلع نیستند و یک طرفه قضاوت می‌کنند.

دومین مرحله اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک از روز ۳ دی ماه آغاز شده و امروز (سه شنبه) به پایان می‌رسد.

همچنین رقابت‌های گزینشی قاره آسیا ۲۰ تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ و رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: