نسخه چاپی

طلایی: بدنساز استقلال به كشتی‌گیران می‌گفت چیپس و نوشابه بخورند!

عکس خبري -طلايي: بدنساز استقلال به کشتي‌گيران مي‌گفت چيپس و نوشابه بخورند!

مدیرفنی استقلال نسبت به جریمه خود و جمعی از كشتی‌گیران این تیم واكنش نشان داد و گفت: مربی بدنساز تیم بعد از وزن كشی به بچه‌ها می‌گفت چیپس و نوشابه بخورند!به گزارش نما، محمد طلایی در واکنش به خبر اعلام شده از سوی استقلالی‌ها مبنی بر جریمه هفت کشتی‌گیر و دو عضو کادرفنی این تیم اظهار داشت: استقلال از دید خودش ما را جریمه کرده، ما هم با ادله خودمان از آنها شکایت می‌کنیم. هم رضا یزدانی و هم نصیری می‌دانند از این تیمی که نایب قهرمان لیگ شد، غیر از علی سوادکوهی و پهلوان جابر صادق‌زاده که خودش دوست داشت برای استقلال کشتی بگیرد، همه کشتی‌گیران این تیم را ما آوردیم. هادی حبیبی با آنها توافق کرد، چون رضا یزدانی می‌خواست تیم بدهد و آنها کشتی گیر نداشتند و اسپانسر ما هم دچار مشکل شده بود.

وی با تاکید بر اینکه همچنان روی حرف و اصول خود پایبند است، اضافه کرد: تا آخر عمرم هم حرفم همین است، اگر با هر کسی دعوا داری، نباید از دیگران خرج کنی. نگران مسئله خودم نیستم، بلکه به خاطر کشتی گیرانی که جریمه شده‌اند می‌گویم، بالاخره فدراسیون کشتی مرجعی خواهد بود که حرف ما را بشنود و حرف حساب را بداند. استقلال بچه‌ها را چون کشتی گرفته‌اند جریمه کرده است! همه جا وقتی یکی کشتی نمی‌گیرد جریمه می‌شود اما اینجا حاج آقانیا چون روی تشک رفته، باشگاه جریمه‌اش کرده است.

طلایی گفت: دو قسط از قراردادم را گرفته‌ام، اما از ابتدا اصلا صحبت پول نبود و ما رفاقتی دور هم جمع شدیم. بعد اسم رضا یزدانی وسط آمد. کشتی گیران به احترام ما به استقلال آمدند. این بچه‌ها به خاطر ما به دریاچه ارومیه آمده بودند و گفتیم نباید آنها ضرر کنند و با تیم دیگری در مسابقات شرکت کنیم. اولویت ما این بود که بچه‌ها بدون تیم نمانند. برای سال آینده قطعاً اسپانسر خوبی خواهیم داشت که آخر اینگونه نشود. نصیری بهتر از هر کسی می‌داند این تیم را چه کسی جمع کرده، زمانی که جزو 4 تیم آمدیم صحبت از پاداش به تیم بود، این هم جایزه‌شان بود که به ما دادند.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به اتفاقاتی که در استقلال رقم خورد، خاطرنشان کرد: اگر با فدراسیون مشکل دارم باید خودم تنهایی آن را حل کنم، نباید به کشتی که ضربه بزنم. این همیشه عقیده من هست، چه بسا زمانی که یزدانی خرم آمد، در مقطعی ساکم را جمع کردم و به رودهن رفتم و آنجا کشتی گیران تمرین می دادم. اگر امروز هم زیاد حرف نمی‌زنم به خاطر کشتی است، وگرنه حرف زیاد است. داخل خانواده نشست بگذارند ما هم همه چیز را می‌گوییم، جایی که حرف‌ها بیرون از خانواده نرود. حرف من این است آیا کسی که کشتی گرفته باید جریمه شود؟ فدراسیون کشتی در این ایام کرونا پای همه چیز ایستاد و مسابقه برگزار کرد، آیا باید با کشتی نگرفتن همه چیز را زیر سوال برد؟ تصمیم استقلال غیرکارشناسی بود، من هم شکایت خودم و بچه‌ها را پیگیری می‌کنم و یکی از استقلالی‌ها باید فنی پاسخگو باشد.

طلایی با تاکید بر اینکه مربی بدنسازی که در کنار تیم قرار گرفته بود، توصیه‌های عجیبی به کشتی گیران داشت، گفت: استقلالی‌ها یک مربی بدنساز آورده بودند که بعد از وزن کشی به بچه‌ها می‌گفت چیپس و نوشابه بخورند. او این حرف را به سرمایه‌های مملکت می‌گفت. من به بچه‌ام چیپس و نوشابه نمی‌دهم، بعد به کشتی گیری که وزن کم کرده بعد از وزن کشی بگویم چیپس و نوشابه بخورد؟ این را در تمام سال‌هایی که در تیم ملی بودم، تا کنون نشنیده و ندیده بودم. همان وقت هم به این موضوع اعتراض کردم. این کار هرگز کارشناسی نیست و تا حالا ندیده‌ام هیچ کجای دنیا چنین چیزی بگویند. باشگاه استقلال! چطور می‌توانی کشتی گیری که به وظیفه‌اش که کشتی گرفتن است، عمل کرده را جریمه کنی؟

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: از رئیس فدراسیون کشتی می‌خواهم در اتاق دربسته حرف‌های ما را بشنود تا مشخص شود تمام این خط‌ها از طرف چه کسی بوده است. این جمله هم از من به یادگار بماند که ورزش پهلوانی که در آن حرمت بزرگتر و کوچکتری رعایت نشود، نباشد بهتر است.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۱۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...