نسخه چاپی

آیا پایتخت محدودیت تردد دارد؟

عکس خبري -آيا پايتخت محدوديت تردد دارد؟

به گفته رییس پلیس راهور تهران بزرگ، از آنجایی كه پایتخت جز شهرهای آبی رنگ است، بنابراین هیچ ممنوعیت ترددی وجود ندارد.به گزارش نما ، با افزایش میزان مبتلایان به ویروس کووید ۱۹، ستاد ملی مبارزه با کرونا، با ایجاد محدودیت‌های ترددی سعی در کنترل این بیماری داشت.

بر همین اساس دو نوع محدودیت ترددی اجرا شد. در نوع اول، ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح با ۲۰۰ هزار تومان جریمه و در نوع دوم، ممنوعیت خروج پلاک بومی و ورود پلاک غیربومی از استان‌ها با جریمه یک میلیون تومانی اعمال شد.

پس از اجرا شدن دو ماهه این طرح، وضعیت برخی شهرهای به رنگ «آبی» درآمد که این رنگ به معنای مدیریت ویروس در این شهرها بود.

چندی پیش، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، در شهرهای آبی رنگ همچون تهران، ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح از ابتدا نیز وجود نداشته است. همچنین خروج و ورود استانی نیز هیچ محدودتی وجود ندارد.

وی افزود: در شهرهای زرد رنگ، خروج و ورود از استان مانعی ندارد، اما ممنوعیت تردد شبانه اجرا می‌شود.

در همین راستا از رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ پرسیدیم با برداشته شدن ممنوعیت‌های ترددی شبانه، ترافیک شبانه افزایش یافته است؟

سردار حسین حمیدی گفت: از آنجایی که پایتخت جز شهرهای آبی رنگ است، دیگر هیچگونه ممنوعیت ترددی ندارد.

وی افزود: با توجه به برداشته شدن محدودیت ها، تردد در شب افزایش یافته است.

این مقام انتظامی در پاسخ به این سوال که ترافیک نیز افزایش یافته است، ادامه داد: ترافیک افزایش نیافته و همانند گذشته است، اما میزان ترددها افزایش یافته است.
منبع: میزان

۱۳۹۹/۱۱/۶


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: