نسخه چاپی

سفر هیأت سیاسی طالبان به ریاست ملا عبدالغنی به تهران

عکس خبري -سفر هيأت سياسي طالبان به رياست ملا عبدالغني به تهران

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر بامداد امروز هیأت سیاسی طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر به تهران خبر داد.


به گزارش نما، «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (سه شنبه) از سفر هیأت سیاسی طالبان به تهران به ریاست ملا عبدالغنی برادر خبر داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان‌ کرد: این هیأت بر اساس هماهنگی قبلی و به دعوت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز وارد تهران و مورد استقبال مقامات وزارت امور خارجه قرار گرفت.

خطیب‌زاده همچنین اظهار داشت: هیات سیاسی طالبان در طول مدت حضور در تهران دیدارهایی را با مقامات مسؤول کشورمان از جمله محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه ایران در امور افغانستان داشته و در خصوص روند صلح در افغانستان و مسائل و موضوعات مرتبط تبادل نظر و رایزنی‌هایی صورت خواهد پذیرفت.

طاهریان فرد دیروز با حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان و همچنین نمایندگان ویژه آلمان و روسیه در امور افغانستان درباره تحولات افغانستان و روند صلح گفت و گو کرده بود.

ملابرادر به همراه سایر اعضای دفتر سیاسی طالبان و هیأت مذاکره کننده آن آذر ۱۳۹۸ در سفر به تهران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. در آن زمان هدف از این دیدار ترغیب طرف‌های افغان به گفت‌وگوهای بین افغانستانی و تشویق به یافتن راه حل مسائل از طریق گفت‌وگو و حمایت از همه نیروهای افغانستانی برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیروهای خارجی از این کشور و امنیت افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی عنوان شد و در آن دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به شکل گیری و تقویت گفت‌وگوها بین افغان‌ها با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی اعلام شد.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۱۱/۷


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...