نسخه چاپی

اظهارات ضدبرجامی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی

عکس خبري -اظهارات ضدبرجامي رئيس ستاد ارتش رژيم صهيونيستي

یك مقام نظامی رژیم صهیونیستی مدعی شد از بیم دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای، عملیات های جدیدی را برای سال میلادی پیش رو تدارك دیده است.به گزارش نما به نقل از اسپوتنیک، رژیم صهیونیستی باز هم در توهم تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات اتمی، از احتمال بازگشت آمریکا به برجام، ابراز نگرانی کرد.

در همین راستا، «آویو کوخای» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم از بیم دستیابی ایران به بمب هسته ای، عملیات های نظامی جدیدی را برای سال میلادی جاری تدارک دیده است.

وی با طرح این ادعا که ایران چند ماه یا حتی چند هفته تا ساخت بمب هسته ای فاصله دارد؛ مدعی شد که به نیروهای تحت امر خود دستور داده آماده انجام شماری از طرح های عملیاتی باشند.

کوخای در ادامه ادعاهای خود افزود: طی سال پیش رو، این طرح ها را بررسی کرده و در نهایت این تل آویو (در سطح سیاسی) است که درباره عملیاتی کردن آنها تصمیم می گیرد. بازگشت به برجام هم از نظر عملیاتی و هم از نظر راهبردی، بد خواهد بود و به تشدید رقابت تسلیحات هسته‌ای در منطقه منجر خواهد شد.

ادعاهای رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می شود که دولت جدید واشنگتن مدعی است به شرطی به برجام باز می گردد که ایران با بازگشت به تعهدات هسته ای خود، قدم اول را بردارد.

این در حالی است که کاهش تعهدات برجامی ایران محصول بدعهدی آمریکا و شرکای اروپایی واشنگتن بوده است.

ایران بارها به صراحت گفته که مطالبات هسته ایش صلح آمیز است و اینکه یک بار برای همیشه درباره برجام مذاکره کرده و بازگشت آمریکا به این توافق هم باید بدون قید و شرط باشد.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۱۱/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...