نسخه چاپی

پرسپولیس در«ثلث» اول مردود شد/گل‌محمدی عقبتر از كالدرون و برانكو

عکس خبري -پرسپوليس در«ثلث» اول مردود شد/گل‌محمدي عقبتر از کالدرون و برانکو

تیم فوتبال پرسپولیس در فصل بیستم لیگ برتر بدترین شروع خود در ۱۰ بازی اخیر را نسبت به دوران طلایی چهارسال گذشته ثبت كرد و با این شرایط كار دشواری برای تكرار قهرمانی خواهد داشت.به گزارش نما، تیم فوتبال پرسپولیس با شکست دو بر یک مقابل آلومینیوم اراک اولین باخت خود در فصل بیستم رقابت‌های لیگ برتر را تجربه کرد. شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی دهمین بازی خود را با طعم تلخ باخت پشت سر گذاشتند که عملکرد این تیم پس از نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا همچون سال‌های گذشته نیست.

سرخپوشان پایتخت که برای ورود واژه جدید «گلات» به فرهنگ قهرمانی فوتبال باشگاهی ایران باید بار دیگر در صدر جدول رده بندی رقابت‌ها قرار بگیرند مسیر دیگری را در پیش گرفته‌اند.

تیمی که با دست فرمان یحیی تنها ۱۵ امتیاز از ۱۰ بازی ابتدایی خود کسب کرده است. روندی که سرخ‌ها هرگز در چهار فصل گذشته با هدایت برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون تجربه نکرده بودند.

پرسپولیس که چهار قهرمانی متوالی در کارنامه خود ثبت کرده شروع خود در این مسیر را با برانکو ایوانکوویچ در لیگ شانزدهم با کسب ۲۲ امتیاز از ۱۰ بازی داشته است. تیمی که در دوره هفدهم این رقابت‌ها ۲۳ امتیاز را از مدت مشابه همین میزان بازی‌ها و در لیگ برتر هجدهم نیز ۲۰ امتیاز کسب کرده است.

پرسپولیس که فصل گذشته با گابریل کالدرون بازی‌های خود را شروع کرد نیز از ۱۰ بازی ۱۹ امتیاز به دست آورد تا کارنامه این مربی آرژانتینی نیز در ثلثِ بازی‌ها قابل قبول باشد.

سرخ‌ها در حالی بیستمین دوره بازی‌ها را با کمترین میزان امتیاز در ۱۰ دیدار ابتدایی دنبال می‌کنند که برای بازگشت به مسیر قهرمانی خود نیازمند تلاشی دوچندان در ادامه بازی‌ها هستند.

پرسپولیس با بدترین شروع در یک سوم از بازی‌های خود در لیگ برتر روبرو شده تا یحیی گل محمدی سرمربی این تیم با فشار انتقادات روبرو شود. البته سرمربی پرسپولیس پس از شکست دو بر یک تیمش مقابل آلومینیوم اراک بار دیگر مدیران این باشگاه را مقصر دانست اما بر هیچکس پوشیده نیست نتایج این تیم همچون سایر مربیان در کارنامه کاری یحیی گل محمدی نوشته خواهد شد.

نتایج پرسپولیس در ۱۰ هفته ابتدایی لیگ برتر در پنج فصل گذشته:

* فصل شانزدهم: ۲۲ امتیاز
* فصل هفدهم: ۲۳ امتیاز
* فصل هجدهم: ۲۰ امتیاز
* فصل نوزدهم: ۱۹ امتیاز
فصل بیستم: ۱۵ امتیاز
منبع: مهر

۱۳۹۹/۱۱/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...