نسخه چاپی

سازمان «همسود» مركز ارزیابی خطرات پولشویی و تامین مالی تروریسم ایجاد می‌كند

عکس خبري -سازمان «همسود» مرکز ارزيابي خطرات پولشويي و تامين مالي تروريسم ايجاد مي‌کند

نشست شورای روسای نهادهای اطلاعات مالی كشورهای عضو همسود با موضوع بررسی خطرات پولشویی و تامین مالی تروریسم به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش نما ، نشست شورای روسای نهادهای اطلاعات مالی کشورهای مستقل مشترک المنافع به صورت مجازی برگزار شد.

در این اجلاس نمایندگان کشورهای ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ازبکستان و همچنین کمیته اجرایی همسود، ارگان‌های ذیربط در زمینه امنیت در چارچوب این اتحادیه، مرکز آموزش بین المللی مانیتورینگ مالی، گروه اوراسیا برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، شرکت کردند.

در جریان این نشست، ایجاد مرکز بین المللی ارزیابی خطرات پولشویی و تامین مالی تروریسم در فضای کشورهای مستقل مشترک المنافع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این مرکز زیرساختی خواهد بود که تبادل داده‌ها و اسناد الکترونیکی بین طرف‌ها را در چارچوب شورای روسای نهادهای اطلاعات مالی کشورهای همسود تضمین می‌کند.

در این نشست تصمیم بر آن شد تا وضعیت قانونی این مرکز که پیش نویس آن قرار است در سال جاری تدوین و بررسی شود، با توافق نامه بین دولتی مرتبط تامین شود.

اعضا شورای مذکور همچنین با پایان رسمی عملیات «ملیچنی پوت» (کهکشان راه شیری) که در فضای همسود از سال 2015 میلادی انجام می‌گرفت، موافقت کردند.

این عملیات با هدف شناسایی و بررسی تصمیم‌گیرندگان بازار سایه خدمات برای توزیع مجدد و پولشویی وجوه حاصل از انواع مختلف فعالیت‌های غیرقانونی، صورت می‌گرفت.

اقدام در این زمینه در چارچوب پروژه جدیدی تحت عنوان «اوریون» (صورت فلکی شکارچی) انجام خواهد گرفت.

علاوه بر این، شرکت کنندگان این جلسه در مورد مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و گسترش سلاح‌های کشتار جمعی در کشورهای خود تبادل تجربه و فعالیت تعدادی از گروه‌های کاری تشکیل شده در چارچوب این شورا، مقابله با رفتار مجرمانه در فضای ارزی را بررسی کردند.
فارس

۱۳۹۹/۱۱/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: