نسخه چاپی

درخواست تهرانی‌ها برای حفظ باغ‌ها/ اقبال شهروندان به فروش زمین‌های شهری

عکس خبري -درخواست تهراني‌ها براي حفظ باغ‌ها/ اقبال شهروندان به فروش زمين‌هاي شهري

مشاور شهردار تهران با اشاره به انجام نظرسنجی از شهروندان درباره رویكرد مدیریت شهری گفت: بیش از ۸۶ درصد تهرانی‌ها در این نظرسنجی خواهان حفظ باغ‌ها هستند.

به گزارش نما ، غلامحسین محمدی در پیامی توئیتری با اشاره به انجام نظرسنجی از شهروندان درباره رویکرد مدیریت شهری که به سفارش شهرداری تهران توسط ایسپا انجام شده است، نوشت:" ایسپا پیمایشی را در دی ماه ۹۹ به سفارش شهرداری تهران درخصوص اولویت های مدیریت شهری انجام داده است. نتایج نظرسنجی نشانگر اقبال شهروندان به رویکرد انسان محور در اداره شهر است.۸۶.۲ درصد تهرانی‌ها خواهان حفظ باغ‌ها هستند و ۷۲ درصد نظارت شهرداری بر استفاده از خانه‌های تاریخی را مطالبه می‌کنند. همچنین ۶۵ درصد توسعه حمل و نقل عمومی مثل مترو را راه کنترل ترافیک می دانند و ۵۷ درصد خواهان پیاده محوری و گسترش خطوط دوچرخه سواری در شهرند و از توجه به پروژه های محلی استقبال می کنند.همچنین گسترش گرمخانه ها و حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی در میان ساکنان تهران ۵۲.۵ درصد طرفدار دارد، ولی ۴۷ درصد از شهروندان هم خواهان برخورد با معتادان و حذف آنان از خیابان‌های شهر هستند، ذهنیتی که وامدار رویکرد انتظامی در مسائل اجتماعی شهر بوده و اکنون نیازمند آگاهی بیشتر است.یافته های عجیب این پروژه که به نظر می‌رسد، معلول شرایط اقتصادی همشهریان است اقبال ۵۶.۶ درصد شهروندان به درآمدزایی برای شهر از طریق فروش زمین های شهری در برابر گزینه پرداخت مالیات و عوارض با ۳۱.۹ درصد موافق است.

پیام مردم برای مسئولین امروز فردا و پیشینه مدیریت شهری روشن است مطالعه شهروندان شهر زیست پذیر است شهری برای همه که همگان سهمی برابر از شهر و سرمایه های عمومی آن دارند برداشت محصول این تغییر ریل نیازمند تداوم رویکرد مدیریت شهری فارغ از نگاه سیاسی است."

ایلنا

۱۳۹۹/۱۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: