نسخه چاپی

آیت‌الله محسن مجتهدشبستری در گفتگو با نما:

حاكمیت ملی و استقلال بزرگترین دستاورد انقلاب است

عکس خبري -حاکميت ملي و استقلال بزرگترين دستاورد انقلاب است

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری ، با اشاره به دستاوردهای ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: از نكات مثبتی كه باعث سرفرازی جایگاه ایران شد «خودكفایی كشور» است كه در این راستا تلاش های زیادی شده است. از نظر معنوی، مهمترین ارمغان پیروزی انقلاب اسلامی برای كشور استقلال و حاكمیت اسلام بود.آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در گفتگو با خبرنگار نما، با اشاره به دستاوردهای ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: از نکات مثبتی که باعث سرفرازی جایگاه ایران شد «خودکفایی کشور» است که در این راستا تلاش های زیادی شده است. از نظر معنوی، مهمترین ارمغان پیروزی انقلاب اسلامی برای کشور استقلال و حاکمیت اسلام بود.
وی افزود: این استقلال با رهبری امام خمینی(ره) و پشتیبانی های ملت ایران به دست آمده و باعث شد ما به عنوان یک کشور مستقل و آزاد شناخته شویم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب آمریکا بر کشور مسلط بود و به عبارتی در سطح کشورهای «تو سری خور» قرار داشتیم و با چشم تحقیر به ما می نگریستند، قبل از انقلاب درآمدهای حاصل از فروش منابع ایران صرف آمریکا، عیش و نوش درباریان و هزینه‌های جاری می‌شد.
آیت‌الله مجتهد شبستری اضافه کرد: اما در حال حاضر به واسطه استقلالی که به دست آورده ایم در بین ملت های مسلمان و آزاده جهان به عنوان یک کشور آزاد و سربلند تلقی می شویم. انقلاب اسلامی علاوه بر استقلال بیداری اسلامی را هم با خود به ارمغان آورد و ملت های دنیا به این نتیجه رسیده اند که زیر پرچم و لوای بیگانگان بودن کارساز نیست و این رویه نمی تواند آنها را سربلند و سرفراز گرداند.
وی با بیان اینکه ایران پس از شکل گیری انقلاب اسلامی، پیشرفت هایی در علم و فناوری به دست آورد، اظهار داشت: بخصوص به پیشرفت های چمشگیری در حوزه دفاع دست پیدا کرده ایم.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در بخش صادرات و واردات هم در گذشته عمده فعالیت های ما وارداتی و مونتاژ بود و صنعتی مستقلی در این زمینه در ایران فعالیت نمی کرد، گفت: اما در حال حاضر به برکت نیروهای انقلابی در بسیاری از صنایع پیشرفت کرده و به استقلال رسیدایم از این رو روحیه خود باوری و خود کفایی که بر اثر رهبری ولایت فقیه در باطن ایرانیان به وجود آمده باعث سرافرازی و سربلندی مردم ایران شده است.
آیت‌الله مجتهد شبستری در پاسخ به این سوال که چه عواملی منجر به پیشرفت های انقلاب در حوزه های گوناگون شده است؟، تاکید کرد: مهمترین عامل، رهنمود های رهبر انقلاب و هوشیار و آگاه شدن ملت ایران بود.
وی افزود: اما در حال حاضر ابتکارات و اختراعات مورد تشویق و حمایت قرار می گیرد. این باعث شده که در اثر رهنمود هایی که امام(ره) و مقام معظم رهبری داشته اند مردم به این نتیجه برسند که باید از زیر یوغ استعمار خارج شوند و این هوشیاری و بیداری ملت با رهنمورد های ولایت فقیه باعث شده که در بسیاری از زمینه ها به پیشرفت هایی برسیم.

۱۳۹۹/۱۱/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: